Останні новини

Блог

«Сьогодні, влада Фастова нездатна забезпечити містян якісною водою» - Олександр Замула.

      Під час зустрічей із мешканцями Фастова люди питають: «Куди постійно "тікають" бюджетні кошти, ті мільйонні суми, що виділяє міська влада на КП "Фастівводоканал?»; «І коли в місті нарешті стабілізується ситуація і

 

    Під час зустрічей із мешканцями Фастова люди питають: «Куди постійно "тікають" бюджетні кошти, ті мільйонні суми, що виділяє міська влада на КП "Фастівводоканал?»; «І коли в місті нарешті стабілізується ситуація із водопостачанням, зупиняться постійні відключення, а вода буде принаймні без іржі?».

 

    Ці питання цілком зрозумілі, бо вода – це найважливіший ресурс. Вода має бути якісною, чистою, а її постачання і відведення повинно відбуватись по сучасним каналам. З цього питання наше видання звернулося до керівника ГО «Платформа розбудови громад» - Олександра Замули.

 

      Вже традиційно у Фастові відбувається перекриття води у зв'язку із черговим проривом труби. Щоразу – різна ділянка. На усунення хронічних несправностей, що залишились у спадок з радянських часів, міська влада постійно витрачає чималі кошти.

 

    Більше того, лише за 2017 рік статутний капітал КП "Фастівводоканал" було збільшено більше, ніж на 4 мільйони гривень. Разом із тим прийнято інвестиційну програму у сфері централізованого водопостачання та водовідведення на 2017 рік, у якій передбачено 1 млн. 376,6 тис. грн. Жодного звіту по цій програмі не опубліковано. Проте прийнято чергову інвестиційну програму на 2018 рік у сумі 1 млн. 480 тис. грн. У містян постає адекватне до мерії питання: чому досі не оприлюднено жодного звіту, відповідно до вимог чинного законодавства?

 

    Для цього раджу пригадати передвиборчі обіцянки міського голови Михайла Нетяжука, які він давав містянам, обираючись на другий термін, а саме: «Якісна вода у місті є пріоритетом для міського голови  та його партійної команди «Нових облич».

 

       Як ми всі бачимо, якість питної води із кожним днем лише погіршується.

 

       Сьогодні ж міська влада заявляє про термінову необхідність прокладання резервної гілки магістрального водогону. Але звідки планується залучити такі обсяги фінансування? Щоби прокласти резервну лінію, потрібні мільйони. Міський голова відповідь на це питання не надає.

 

     Нещодавно виконавчий комітет Фастівської міської ради підвищив тарифи на воду у Фастові для підприємств і підприємців міста. Зрозуміло, що це призведе до подорожчання послуг і продукції усіх підприємств, що використовують воду. Більше того, сьогодні Фастів займає 4 місце серед міст Київської області із найвищими тарифами, а фастівчани сплачують за воду більше, ніж в два рази, аніж кияни. Для порівняння: тариф КП "Фастівводоканал" для населення на послуги з централізованого постачання. - 30.21 грн., а тариф ПАТ "Київводоканал" - 14.18 грн.

 

         Стає цілком зрозумілим, що сьогодні влада Фастова нездатна забезпечити містян якісною і доступною водою.

 

Фото: openmonte.com

504
2018-02-19

Олександр Замула

керівник ГО «Платформа розбудови громад»