Останні новини

Блог

Від чого і до якого результату призведуть невирішенні проблеми децентралізації

Д.Гаврилюк, політолог

 

Навіть холодна статистика створених ОТГ в Україні свідчить, що Київщина є аутсайдером у процесі створення об'єднаних територіальних громад. Станом на вересень понад 11 громад в Київській області вже розпочали свій громадівський поступ. Тим не менш, я переконаний, що децентралізація в Україні в цілому, так і в столичному регіоні буде  функціонувати не в силу підтримки влади, а в супереч її неоднорідної підтримки реформи місцевого самоврядування.

 

З точки зору, що в 2019 та в 2020 році на Україну чатує виборчий процес під час якого чимало політиків будуть паразитувати. Тож до 2020 року  в процесі децентралізації в Україні, так і на Київщині будуть виникати різноманітні перешкоди - політчиного, економічного та бюрократичного характеру. Адже ціна питання, ближче до виборів зростатиме.

 

На мою думку, корінь проблем децентралізації в Україні знаходиться в не коректно визначених приорітетах та динаміках проведення реформ в Україні, які мали б  передувати реформі децентралізації, зокрема  не проведена адміністративно-територіальна реформа, практична стратегія реінтеграції окупованих територій.

 

Вважаю, що чим довше затягуватиметься процес сприяння створення спроможних громад, тим це негативно відбиватиметься на політчиній репутації, як обласного керівництва українськиї регіонів, уряду та глави держави, який переконує українське суспільство, що саме децентралізація є найуспішною реформою.

 

Громадам, я вважаю, зараз важливо посилювати взаємодію між собою та брати на себе політичну відповідальність за управління і розбудову своєї громади.

462
2018-09-28

Дмитро Гаврилюк

журналіст, політичний оглядач порталу "Слово Громада"