Останні новини

Блог

Припинення корупції як загрози національній безпеці України

 

Корупція є негативним  явищем, джерелом якого є зловживання економічних, політичних і соціальних привілегій. Подолання корупції є одним із пріоритних напрямків для українського народу на сьогоднішньому етапі розвитку держави. Адже у 2017 році за результатами Індексу сприйняття корупції CPI України становив 27 балів зі 100 можливих. А у всесвітньому рейтингу Україна посіла 130 місце зі 168 позицій. Більше того, 91% громадян України станом на 2018 рік вважають корупцію серйозною проблемою держави, а 61% - переконані у тому, що це найбільш серйозна проблема, яка заважає розвитку країни.

 

Задля подолання корупції урядом України було проведено низку заходів, які внесли потужний поштовх для змін в устрої держави.

 

Першим етапом стало впровадження Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10 квітня 2014 року, який зробив процес закупівель відкритим для громадських діячів та активістів.

 

Другим фундаментальним етапом стало прийняття антикорупційного пакету 14 жовтня 2014 року.

 

До нього увійшло такі реформаційні закони:

  1. Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України» від 14.10.2014 № 1698-VII, що полягав у створенні державного органу, задля протидії корупційним зловживанням та правопорушенням.
  2. Закон України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014-2017 роки» від 14.10.2014 № 1699-VII, що полягав у створенні комплексу специфічних заходів, спрямованих на зменшення рівня корупції в Україні.
  3. Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII, що передбачав реформування системи протидії корупції.

 

В наш час корупція стала основною загрозою національній безпеці, адже саме корупція перешкоджає нормальному розвитку держави та суспільства та конституційному ладу в Україні. Корупційні процеси підривають авторитет країни, завдають шкоди функціонуванню державного апарату, обмежують конституційні права і свободи людини та громадянина.

 

Отже, основним способом подолання корупції в Україні, як загрози національній безпеці, є розробка і запровадження комплексної технології протидії корупції по основним сферам, а також встановлення підконтрольності державних чиновників і забезпечення відкритості і прозорості прийняття рішень на усіх рівнях державної влади і місцевого самоврядування.

664
2019-02-25

Маріна Запаранчук

студентка, політолог, НПУ імені М.П.Драгоманова