Останні новини

Новина

Призовна кампанія 2018. Що? Де? Коли?

Відповідно до останніх президентських указів, повістки хлопцям починають приходити у весняний період (квітень-травень). Завершується призовна кампанія протягом жовтня — листопада. Точні дати для несення військової служби на разі не відомі

 

Починаючи з 2016-го року ці дати можуть стати відомими лише після оприлюднення окремого розпорядження. Тому, коли призов 2018 ще не знає ніхто.                                                          

 

Термін, протягом котрого чоловіки повинні відслужити, залежить від їхньої освіти. Ті, хто лише навчався у школі, повинен віддати службі народу України 18 місяців. Ті юнаки, що мають вищу освіту можуть перебувати в армії 12 місяців.                                                                     

 

Варто зазначити, що окреме положення чинного законодавства вказує, що у випадку надзвичайних подій, пов’язаних із загостренням зовнішньої загрози чи активних бойових дій, тривалість перебування в лавах військовиків для українських хлопців може збільшуватись. Законодавець не вказує на скільки саме може продовжитись для солдата виконання своїх обов’язків і передає вирішення цього питання вищому військовому керівництву.                                                                                                                                  

В 2018-му хлопці, котрі підуть в армію, отримають від держави єдиноразову грошову допомогу. В новому році вона становитиме 6400 гривень.

 

Вік призовників: призовний вік в Україні, у 2018 році, становить 20-27 років. В 2016-му граничний вік становив 25 років.                                                                                                        

 

Разом із тим, повнолітні юнаки у віці 18-19 років також можуть отримати від військомату виклик щодо проходження обов’язкового медичного огляду. Разом із тим, потрапити до армійців у такому віці вони можуть тільки з власної згоди.

 

Відстрочка: За певних обставин хлопець може отримати відтермінування від служби. Законодавством таке дозволяється для осіб, котрі:

 • вже служили, але в іншій країні;
 • є єдиними годувальниками для тих, хто не може себе прогодувати, забезпечити (наприклад, родичі інваліди чи малолітні діти);
 • мали рідних братів чи сестер, що вже загинули під час перебування в армії;
 • підозрюються у певних злочинах, мають судимість і перебувають під слідством;
 • мають дружину чи дитину з інвалідністю;
 • навчаються в інтернатурі чи аспірантурі;
 • внаслідок певних медичних діагнозів не можуть служити;
 • деякі категорії медиків, представників церкви, поліцейські.

 

Усі ті, кому військкомат дав відстрочку, зобов’язані самостійно через рік знову прибути туди для підтвердження свого права не йти на службу.        

 

Відповідальність за ухилення: Отримавши повістку, хлопець зобов’язаний прибути у комісаріат в той день і в ту годину, що вказані на бланку. Проте, навіть якщо юнак і не отримав відповідного документу, але його вік від 20 до 27 років, і в країні оголошується кампанія для призовників, він повинен самостійно прибути в комісаріат. Кінцевий термін — 10 днів після оголошення кампанії.                                                                                                     

 

Особи, котрі своєчасно не прибули у військкомат, або не повідомили про зміну місця свого проживання, караються штрафом у розмірі 85-119 гривень. Якщо ж таке повторилось знову, тоді доведеться сплатити вже 170-225 гривень. При систематичних порушеннях, потенційний призовник може каратись і позбавленням волі. Державою передбачаються і певні обставини за яких людина не змогла прибути у потрібний час на службу. 

 

До таких ситуацій зокрема відносяться:

 • стихійні лиха;
 • раптова поломка громадського чи власного транспорту (це повинно підтверджуватись відповідною документацією);
 • проблеми із здоров’ям (в цьому разі також потрібно мати із собою лікарняний лист);
 • смерть чи похорони людини із числа близьких родичів (інформація повинна підтверджуватись довідкою про смерть).

 

Фото: http://dyvys.info

639
2018-01-24

Додати коментар