Останні новини

Новина

КОЛИ УКРАЇНЦІ ВІДПОЧИВАТИМУТЬ В 2018 РОЦІ?

З метою створення сприятливих умов для використання святкових та неробочих днів, а також раціонального використання робочого часу в поточному році, Кабінет Міністрів України визначився із відзначенням святкових днів та днів відпрацювання.

 

      За загальним правилом, враховуючи положення статті 73 Кодексу законів про працю України, у 2018 році на підпри­ємствах, в установах, організаціях робота не проводитиметься у такі святкові дні і дні релігійних свят: 8 березня – Міжнародний жіночий день (четвер); 8 квітня – Великдень (неділя); 1 травня – День міжнародної солідарності трудящих (вівторок); 9 травня – День Перемоги (середа); 27 травня – Трійця (неділя); 28 червня – День Конституції України (четвер); 24 серпня – День Незалежності України (п’ятниця); 14 жовтня – День захисника України (неділя); 25 грудня – Різдво Христове, католицьке (вівторок).

 

         Відповідно до статті 67 Кодексу законів про працю Укра­їни, якщо святковий або неробочий день збігається з ­суботою або неділею, вихідний день переноситься на наступний після святкового або неробочого.

 

     Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України “Про перенесення робочих днів у 2018 році”, 9 березня (п’ятниця) стане вихідним днем. Таким чином, на вітання жінок у чоловіків буде чотири дні – з 8 до 11 березня. Вихідним днем визначено і 29 червня. У зв’язку з цим ми отримаємо ще одні канікули – з 28 червня до 1 липня.  В грудні 2018 року вихідними буде 24-те число (на Католицьке Різдво) і 31 грудня 2018 року Кабмін також запропонував зробити вихід­ними. ­Правда, всі ці канікули і вихідні доведеться відпрацьовувати по суботах. Згідно з документом, робочими стають 3 березня, 5 травня, 23 червня, 22 і 29 грудня.

 

         Важливо зазначити, що графіки вихідних днів розра­ховані для працівників із 5 робочим тижнем і носить саме рекомендаційний характер, а кожне підприємство самостійно визначає режим роботи своїх працівників з дотриманням вимог трудового законодавства, а тому може як врахувати урядові рекомендації, так і не дослухатися до них.

 

Фото: maximum.fm

583
2018-02-16

Додати коментар