Останні новини

Новина

Проєвропейська свідомість сільських громад як шлях реформування української держави

27 лютого за ініціативи ГО «Всеукраїнська Демократична дія», в прес-центрі УКРІНФОРМ відбулась прес-конференція на тему "Проєвропейська свідомість сільських громад - шлях реформування країни".

 

     Під час прес-конференції буде підбито підсумки проекту, який здійснювався в Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях, і спрямовувався на підвищення обізнаності громад сільськогосподарських регіонів щодо актуальних завдань реформування аграрної галузі відповідно до Угоди про асоціацію Україна-ЄС.

 

  Присутні на заході експерти зійшлись на думці, що для ефективної імплементації Угоди про асоціацію в частині агросектору потрібно підвищувати інформованість людей на місця.

 

   На думку, віце-президента ГО “Всеукраїнська Демократична дія” Наталії Свідерськаої,  "Часто вважають, що Угода про асоціацію — це тільки законодавчі моменти, рівень Києва, а регіони до цього не долучені. Але саме практично вимоги Угоди реалізовуватимуться на місцях, тож потрібно підвищувати рівень поінформованості сільських громад, у тому числі в частині реформування аграрного сектору, доносити, що цей процес іде не тільки “зверху”.

За її словами  люди в регіонах не зовсім розуміють положень Угоди, зокрема щодо сертифікації та стандартизації продукції, підвищення її якості, вважають, що то занадто дорого, вимагає дуже багато зусиль. У цьому зв’язку вона закликала фермерів задля досягнення стандартів ЄС об’єднуватися в кооперації й виходити на експорт не просто з сировиною, певним продуктом, а продукцією, яка пройшла хоча б первинну обробку.

 

    У свою чергу, представник Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету міністрів Павло Костецький наголосив, що які б нормативно-правові акти, стратегії й плани не приймалися урядом або парламентом, їх виконання залежить від регіонів, і підкреслив, що потрібно змінювати свідомість людей на місцях, формувати нову парадигму мислення.

 

      На думку урядовця,  в Угоді про асоціацію з ЄС “велика частина” зобов’язань України стосується саме сільського господарства. 

 

За матеріалами прес-центру УКРІНФОРМ

599
2018-02-27

Додати коментар