Останні новини

Новина

Нові правила вивезення дітей за кордон в Україні

Верховна Рада підтримала проект закону №6647, який пропонує врегулювати правила виїзду за кордон неповнолітніх дітей. Документ наразі схвалено голосами 233 народних депутатів України і відправлено на доробку, щоб в найкоротші терміни бути прийнятим в цілому.

Передумови законодавчих змін

     Варто зауважити, що стимулом для розробки правил стало внесення змін до закону "Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України". В результаті якого в законодавстві може зникнути право оформлювати виїзд без згоди другого із батьків за рішенням суду. В той же час, українські суди до цього дня продовжували приймати такого типу рішення, керуючись нормами Конституції та Цивільного кодексу України, хоча з 2016 року законність такого порядку сумнівна. Автори ж законопроекту пропонують закріпити це право окремою нормою в Сімейному кодексі.

       У той же час, нинішній порядок вивезення дітей за кордон не передбачає можливості надання нотаріальної згоди на багаторазову виїзду одного з батьків. Кожна дозвільна інформація повинна була містити точний діапазон дат, в який дитина може відправитися за кордон і вичерпний список держав. Не наділені таким правом і судами.

     Насамкінець, автори законопроекту відзначають, що питання вивезення дітей одним з батьків часто було предметом спорів між батьком і матір'ю. Відповідно, з метою мінімізації таких ситуацій, законодавці пропонують оформляти в законі конкретні ситуації, в яких погодження другого боку взагалі не потрібно ні в якому вигляді.

Нові правила вивезення дитини за кордон

       По-перше, передбачається право дитини старше 16 років самостійно, без згоди на батьків або одного з них, виїжджати за кордон.

    По-друге, надання нотаріусам право виписати "довгострокові" доручення на вивезення дитини другим батьком, без вказівки конкретних країн і територій. Дане доручення може бути складене на період до трьох років і при бажанні вказати перелік дозволених для в'їзду країн.

   По-третє, законопроект передбачає право дитини виїхати за кордон без погодження другого з батьків в ряді випадках: 1) для лікування хвороби при наявності обґрунтування необхідності надання медичної допомоги за межами України; 2) для участі в міжнародних олімпіадах; 3) для участі в міжнародних програмах обміну школярів; 4) для участі в міжнародних музичних, художніх, інших творчих конкурсах; 5) для участі в міжнародних екологічних, наукових, технічних, художньо-естетичних, туристичних, освітньо-культурних заходах, міжнародних дитячих змаганнях; 6) для участі в спортивних заходах.

 

        Фото: juresprudency.com.ua

756
2018-03-12

Додати коментар