Останні новини

Новина

Структура доходів бюджету України (на 01.02.18)

Бюджет кожної країни складається з доходів і видатків. Доходи – це кошти, які країна отримує від реалізації товарів та послуг. В той же час актуальним питанням лишається, якою є динаміка доходів бюджету України протягом 3 попередніх років?

     Найбільшою статтею доходів бюджету виявився податок на додану вартість з імпортованих товарів, а саме 39,9%, потім податок на додану вартість вітчизняних товарів (16,3%), а також акцизний податок з вироблених в Україні підакцизних товарів (9%). Таким чином, прибутки бюджету залежать у першу чергу від обсягів імпортованої або ввезеної продукції, а також від обсягів виробництва та реалізації продукції та підакцизних товарів.

         Висока залежність доходів бюджету від імпорту товарів утворює певні ризики, бо держава зацікавлена у зростанні ввезення іноземних товарів, що фактично стимулює зростання обсягів. Ця тенденція має негативний вплив на розвиток виробництва продукції, бо не має на меті розвиток держави, а лише миттєву користь.

        Переважну частину прибутків держави мають складати доходи від виробництва та реалізації продукції шляхом застосування збалансованої фіскальної системи, забезпеченню підтримки чинного законодавства, стабільністю національної валюти, фінансової системи тощо. Це забезпечить зростання питомої ваги доходів від виробництва та реалізації товарів, а відповідно загальних доходів та ВВП.

730
2018-03-22

Додати коментар