Останні новини

Новина

Політолог: Путін лукавить, коли говорить про поступки в питанні Донбасу.

Про це виданню «Слово Громади» з посиланням на матеріал радіо «Голос Донбасу» заявив політичний експерт Дмитро Гаврилюк.

     За словами політолога, твердження, що В. Путін готовий піти на поступки в питанні реінтеграції Донбасу, на яке послалися журналісти американського журналу TIME є не більше чим тактичне політичне лукавство. Є частиною гібридної політики Росії проти України, яка де-факто розпочиналась з моменту проголошення української незалежності, а не з Революції Гідності, як модно зараз вважати.

       Що насправді потрібно Путіну? Незмінному Президенту РФ необхідними є ряд умов: лояльність Західних країн, ЄС, США щодо так званих сфер впливу Росії в Східній Європі та несамостійна у зовнішній політиці Україна з численними союзниками Кремля серед українського політикуму, медіа середовища, інтелектуальної спільноти.

     Переконаний, що українська влада, навіть в силу власної політичної безпеки і репутаційної стабільності не має права погоджуватись на проросійський варіант реінтеграції тимчасово окупованих територій – окремих районів Донецької і Луганської області. Українська влада має сформувати чіткий меседж про те, що особливого статусу для Донбасу, як мріє Путін, коли Україна здійснює всі соціальні виплати, інвестує в Донбас, допускає до політичного процесу представників і очільників ОРДЛО, з 100% помилуванням бойовиків, «толерантності» до антиукраїнської істерії на шпальтах місцевих ЗМІ – НЕ БУДЕ, бо це є не припустимою до реалізації «рожевою мрією» Володимира Володимировича.  Питання вірності ідеї територіальної цілісності держави, цінності всіх українців не зважаючи на мовну, культурну, економічну специфіку, політичні преференції є ПРИОРІТЕТОМ ДЛЯ ДЕРЖАВИ УКРАЇНА.

     Важливим акцентом щодо миру на Донбасі є те, що він не має бути наслідком схваленням світовим співтовариством та Україною  російського права на Крим, по суті схвалення російської окупації АРК. На сьогодні, саме цей підхід є геополітичною позицією, яку займає Росія по відношенню до України. Саме тут, і українському президенту, і парламенту і уряду важливо  не піддатися російському «примусу до миру» на правилах, що вигідні Кремлю і не ввімкнути задній хід. Натомість, вже до кінця 2018 року, ще за рік до президентських виборів в Україні, потрібно, щоб була сформована у відповідності до викликів сучасності, прагматична державна політика по Криму і Донбасу. Українці, що сьогодні є заручниками російської окупації в Криму і на Донбасі мають знати і розуміти, як держава україна буде будувати відносини з їх регіоном, яку міру відповідальності  вона на них покладе при процесі реінтеграції (повернення) в Україну.

      Якщо, в результаті західні країни переконають Росію і Україну погодитись на міжнародну (тимчасову) адміністрацією, як це було у Косово, тоді Україна в праві наголошувати на повній – політичній, економічній, військовій «зачистці» регіону від російського управління окупованими районами Донецької і Луганської області. Інакше ця міжнародна адміністрація на перехідний період буде лише фікцією, яка буде вигідна лише Росії  і частково ЄС, приватний бізнес, якого може виграти (і отримати прибуток) через вірогідну відміну санкцій проти РФ.

 

      Фото: ua.krymr.com

896
2018-03-27

Додати коментар