Останні новини

Новина

Тринадцять років назад не стало Івана Павла ІІ

2 квітня 2005 року в Римі на 85-у році життя помер Іван Павло ІІ, перший за попередні 455 років Папа Римський неіталійського походження, імовірно перший Папа-слов'янин.
     Відомий як філософ, теолог, драматург, поет, педагог. Все життя Івана Павла ІІ пройшло під девізом: "Не бійтесь! Відкрийте двері для Христа".
 
      Іван Павло ІІ був і є зразком людського милосердя.

    Так, 13 травня 1981 під час зустрічі з вірними на площі св.Петра був важко поранений пострілом у живіт. Замах здійснив член турецького ультраправого угруповання Махмет Алі Агджа, заарештований на місці. У 1983 році Папа відвідав у в'язниці Алі Агджу, засудженого до довічного ув'язнення. Вони поговорили, залишившись удвох, але тема їхньої розмови досі невідома. Після цієї зустрічі Іван Павло II сказав: «Те, про що ми говорили, залишиться нашим секретом. Я говорив з ним, як з братом, якого я простив, і який має мою повну довіру». На прохання Івана Павла II Агджа був помилуваний італійською владою і переданий в руки турецького правосуддя.
 
       Іван Павло ІІ був зразком  відкритості до міжрелігійного діалогу Папою Римським.
 
     Так, у квітні 1986 року Папа вперше з апостольських часів переступив поріг синагоги, де, сидячи поруч з верховним рабином Риму, вимовив фразу, що стала одним з найбільш цитованих його висловлювань : «Ви - наші любі брати і, можна сказати, наші старші брати». Через багато років, в 2000 році, Папа відвідав Єрусалим і молився біля Стіни плачу, святині юдаїзму, а також побував у меморіалі Яд ва-Шем.
 
        Іван Павло ІІ був зразком відкритості до релігійних громад
 
       Цікаво, що під час загальних аудієнцій по середах Папа Римський Іван Павло ІІ загалом зустрівся майже  з 18 млн. паломників, не рахуючи особистих аудієнцій і релігійних церемоній. Тільки протягом Ювілейного 2000-го Року він зустрівся з 8 млн вірних. До цього можна додати мільйони вірних, з якими Папа зустрічався під час своїх паломництв по всьому світу. Як глава держави Ватикан він здійснив 38 офіційних візити в інші країни, дав 738 аудієнцій для глав держав і 246 аудієнцій для прем'єрів.
 
        Редакційна колегія видання "Слово Громади"  переконана, що не зважаючи на віросповідання українців, постать Івана Павла ІІ залишається авторитетною  для багатьох з нас. За життя він не забував у своїх послання до вірян  про Україну, українських римо-католиків та всіх українців, яким бажав миру у своїй країні.
 
         Фото: ua.korrespondent.net
659
2018-04-02

Додати коментар