Останні новини

Новина

В Асоціації міст України пропонують зміни до містобудівного законодавства

В Київському регіональному відділенні Асоціації міст України відбулося засідання регіональної платформи на тему: «Зміни до містобудівного законодавства та будівельних норм у місцевому законодавстві, селищ, міст, ОТГ». Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ за підтримки USAID.
      У засіданні взяли участь народний депутат України Сергій Сажко, депутат Київської обласної ради, голова постійної комісії з питань розвитку місцевого самоврядування, децентралізації та адміністративно-територіального устрою, консультант з юридичних питань Володимир Удовиченко, перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації  Андрій Анісімов, міські та селищні голови, голови ОТГ, голови районних рад та їх заступники, регіональні консультанти проекту ПУЛЬС у Київській області, представники ЗМІ.
З вітальним словом до учасників звернувся виконавчий директор Київського РВ АМУ  Гаррі Мартін, наголосивши на актуальності підняття питань підготовки та організації землевпорядної документації, будівельних норм у місцевому законодавстві.
       Народний депутат Сергій Сажко акцентував увагу учасників на важливості прийняття проекту Закону "Про внесення змін до Закону України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" щодо добровільного приєднання територіальних громад сіл, селищ до територіальних громад міст обласного значення" (№6466),що сприятиме розблокуванню процессу укрупнення територіальних громад міст обласного значення. Законопроект покликаний прирівняти територіальні громади міст обласного значення до об’єднаних територіальних громад длязастосування ними процедури добровільного приєднання. Також народний депутат підкреслив важливість прийняття законопроекту "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (№6403), який дозволить врегулювати питання планування та забудови територій, забезпечення об’єднаних територіальних громад єдиною документацію із просторового планування, розширення повноважень органів місцевого самоврядування у сфері регулюваннязабудови шляхом затвердження правил регулювання забудови територій.
 Перший заступник голови Київської обласної державної адміністрації Андрій Анісімов зауважив, що зміни до містобудівного законодавства та будівельних норм у місцевому законодавстві відіграють важливу роль у процесі децентралізації, оскільки це сприятиме забезпеченню реального зв’язку програм соціально-економічного розвитку із документацією з просторового планування.
      За словами, Івана Шпилевськогодиректора Українського державного науково-дослідного інституту проектування міст "ДІПРОМІСТО", який ознайомив учасників з основними положеннями проекту Державних будівельних норм, що Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства завершена робота щодо проекту ДБНів планування і забудови територій.
      Загалом учасники позитивно оцінили роботу Мінрегіону, але й висловили пропозиції щодо вдосконалення законодавства. Було прийнято рішення узагальнити та направити пропозиції учасників до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціації міст України та ДП «Діпромісто».
            За підсімками засідання було наголошено на :
 
  • важливості та актуальності створення доступного архітектурного середовища у малих містах та на територіях об’єднаних громад з метою забезпечення сприятливого інвестиційного клімату;
  • проектуванні соціальних об’єктів у малих містах та на територіях об’єднаних громад: комплексний підхід, функціональність, економічність, енергоефективність;
  • коригуванні Закоу України «Про внесення змін до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності»;
  • внесенні змін до Основних положеннь проекту Державних будівельних норм України;
  • погодженні концептуальних аспектів щодо внесення змін до Закону України «Про комплексну реконструкцію кварталів, мікрорайонів застарілого житлового фонду».

 

     За матеріалами: Київська обласна державна адмінстарція

681
2018-04-01

Додати коментар