Останні новини

Новина

60% українців не бажають бачити в політиці місцевих Сталінів.

Згідно досліджень українських соціологів з КМІСу, в порівнянні з 2012 роком в 2016-м позитивне ставлення до Сталіна в Україні зменшилася, цей спад продовжився в 2018 році.

   На сьогоднішній день, близько 42% українців негативно ставляться до Сталіна (з ворожістю, страхом або ненавистю), 30% - байдуже і 14% - позитивно (з повагою, симпатією чи захопленням). Про це свідчать опубліковані результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) в лютому 2018 року.

   Як засвідчують дані соціологічного дослідженням, 77% згодні з тим, що «Сталін - жорстокий, нелюдський тиран, винний у знищенні мільйонів невинних людей», 60% населення не вважають, що «наш народ ніколи не зможе обійтися без керівника такого типу, як Сталін, який прийде і наведе порядок».

   В той же час, три чверті опитаних українців уточнили, що не хотіли б жити при такому  політичному керівнику країни, як Сталін. Водночас серед респондентів, 28% вважають «Сталіна - мудрим керівником» , але 52% з цим твердженням не згодні.

    Про що можуть свідчити результати соціологічного опитування?

    На думку політичного оглядача видання "Слово Громади", Дмитра Гаврилюка, результати лютневого соціологічного опитування свідчать, що в громадській думці серед українців відсутнє переважаюче виправдання радянських лідерів, фактично відстуній попит на такий тип політичного лідера, яким був керівник  радянської держави. В той же час, майже третина населення переконана в політичній і управлініській мудрості Й.Сталіна і це дає  можливість в залежності від регіону і рівня симпатії до радянского політичного минулого - відтворювати політиків, які будуть адаптувати риси політичного лідерства і риторики Йосифа Сталіна.

 

   Фото: antikor.com.ua

612
2018-04-10

Додати коментар