Останні новини

Новина

ДІЙОВІ ПЕРСОНАЖІ UFC 223

Для всіх любителів змішаних єдиноборств, сьогоднішня стаття буде присвячена новинам саме з цього виду спорту на світовій арені. На минулих вихідних, 7 квітня, в США відбувся чемпіонат зі змішаних єдиноборств UFC 223 на якому було визначено нового чемпіона світу у легкий вазі, що багато в чому перевернуло не тільки рейтинги, а і баланс сил у дивізіоні

Ні для кого не секрет, що світовий спорт, а тим паче, той, що транслюється по системі платних трансляцій PPV (плати і дивись – ред.), давно стало частиною великого бізнесу, де спорту залишилось доволі мало місця.

UFC (Ultimate fighting Championship) – всесвітній турнір зі змішаних єдиноборств, наразі найбільш популярний, який регулярно влаштовує поєдинки за участі найсильніших бійців світу. Перший турнір був проведений у 1993 році, що стало початком нової епохи у світі MMA. Перший турнір був проведений у штаті Невада і його метою не було створення чемпіонату у сьогоднішньому вигляді. Першочергова мета являла собою виявлення найбільш успішного бойового мистецтва із усіх відомих. Звісно, тоді це не було повністю легально і являло собою, скоріш видовищним шоу для публіки, а ніж спортивним дійством. У спорт це заняття почало перетворюватись трішки пізніше. Влада Невади тиснула на організаторів, що змусило їх чітко і жорстко прописати правила які мали б вписуватись у рамки закону і припинити бути просто шоу для казино і підпільних тоталізаторів. Сьогодні, UFC впевнено наздоганяє бокс за рейтингами, особливо на фоні того, що бокс залишили деякі зірки рингу, чим зменшили цікавість публіки до спорту. Також перевагою організаторських факторів є те, що у змішаних єдиноборствах не існує кількох версій, як у боксі, чим гарантує єдиного чемпіона.

Загалом, пропускаючи багато історичних деталей, важливо відмітити, що на сьогодні, увага більшості фанатів змішаних єдиноборств прикута саме до легкої ваги, що обумовлено динамікою та видовищністю бійців і тим, що важка вага втратила деяких чемпіонів, що і вплинуло на рейтинги.

Передісторію та загальний антураж будь якого чемпіонату є його персоналії. Персонажі, що стали дійовими особами турніру UFC 223 були відомі і до цього, але їх амплуа додало особливої цікавості.

Конор Макгрегор

Останніми двома роками, і раніше теж, абсолютним фаворитом публіки як шоумена був, і напевне лишається, ірландець Конор Макгрегор, який встиг за кілька років стати чемпіоном одразу у двох вагових категоріях, а це для такого виду спорту є доволі рідкісним явищем. Не останню роль у його популярності зіграла його стиль ведення бою, ну і звісно, харизма, якою він запалював публіку, перетворюючи будь-яку появу у світ на шоу, спектакль та власний бенефіс, притягуючи максимум уваги. Останній його виступ під егідою UFC відбувся у листопаді 2016 де він став володарем чемпіонського поясу у легкій вазі (до 70,3 кг.). Це все мало б не так багато значення до UFC 223, зважаючи на те, що сам Конор не був учасником турніру, але його ця історія торкнулась доволі тісно, точніше він її.

Вперше, за доволі тривалий час, він лишився останнього титулу і тепер не є чемпіоном. Причому, це сталось не через стандартну процедуру, яка полягає або у відмові захищати, або у поразці в октагоні, а через інцидент, який стався на передодні останнього турніру, де Конор, разом з приятелями напав на автобус учасників цього турніру, розбив скло та всіляко нашкодив, мотивуючи особистою помстою одному із учасників про якого буде йти мова пізніше. В результаті чого, деякі бійці які знаходились у автобусі отримали травми різної тяжкості та навіть були зняті з турніру. Загалом, наступного ранку скандальний ірландець сам явився в поліцію, де суд обрав запобіжний захід та призначив дату суду та був випущений під заставу у 50 тис. дол. до засідання розгляду справи по суті. Йому інкримінують хуліганство, умисне завдання шкоди здоров’ю іншим особам, пошкодження чужого майна та інше. Організація UFC наклала на спортсмена власні санкції у вигляді штрафу та відібрала чемпіонський пояс. До цього моменту Конор був не тільки володарем чемпіонського титулу, але і найбільш впливовим бійцем у всій організації, що дозволяло йому не проводячи бої мати значний вплив на сан справ. Дійшло до того, що він вимагав долю в організації за свої поєдинки. Звісно, керівники організації в особі Президента Дани Уайта всіляко його берегли як цінного кадра адже він як ніхто інший міг згенерувати великі показники трансляцій та найбільшу увагу до свого бою, який чекали всі. Яким чином ця ситуація відобразиться на кар’єрі Конора, поки не відомо, але схоже, що сам ірландець не надто переймається цим, адже раніше він заявляв, що можливо більше ніколи не вийде у клітку, так як грошей, що він заробив за єдиний боксерський поєдинок вистачить йому на довго. Чи це чергова гра на публіку, чи блеф щоб підняти власну ціну покаже час, однак очевидним є те, що як медійна персона Макгрегор досі впевнено тримається на хвилі популярності. Останнім часом почали лунати чутки, що ситуація з автобусом це просто початок передматчевої кампанії до повернення Конора для двобою з чинним чемпіоном Хабібом Нурмагомедовим, адже саме він був причнною скандальної витівки, але про нього – трішки згодом. Наразі Дана Уайт Президент організації зазначив, що Конор отримає жорсткі покарання за подібні інциденти, які, доволі регулярні за осанні роки.

Тоні Фергюсон

Одним із фігурантів всієї епопеї останнього чемпіонату був американець Тоні Фергюсон. Саме його титул не давав спокою усьому дивізіоні. Дійсно, Тоні Фергюсон являється тим, хто тримав пояс цілком заслужено і неодноразово успішно захищав. Хлопець, який мало де світився у скандальних епізодах, цілком і повністю відповідав образу спортсмена-бійця, однак назвати його зразковим, у плані поведінки тяжко, він регулярно дозволяв собі займатись «trash-talk», чим піднімав ажіотаж до своїх боїв, однак у сучасному світі єдиноборств така поведінка є нормою і тому особливих нарікань до нього не було. Легка та середня вага завжди насичена сильними бійцями і динаміка переходу чемпіонського титулу від одного до іншого є звичним явищем, але Тоні був одним із тих, хто був здатен тримати його у себе доволі довго. При всій довершеності бійцівських навичок лиш одна особа заважала йому бути визнаним абсолютним лідером бійцівського світу, не зважаючи Макгрегора – росіянин Хабіб Нурмагомедов.

Хабіб Нурмагомедов

Представник дагестанських гір, гордий син не тільки кавказьких гір, а і кавказьких традицій, з народження ріс у родині тренера з вільної боротьби. Тут, хоч не хоч, а мусиш займатись сімейною справою. В Дагестані, подібна ситуація не є рідкістю, мусульманська частина Росії, як правило вся традиційно є землею боротьби та постійних викликів. Кожен хлопчина, ще за довго до того як перетне поріг школи мусить пройти ряд обрядів на мужність, в який гартується воля, витримка і характер. Хабіб, будучи юнаком нічим не відрізнявся він своїх ровесників, навіть не зважаючи на те, що його батько був тренером, де у сім’ї панувала сувора дисципліна, не робив особливих успіхів. Та багаторічна щодення праця, настанови батька та вперте бажання перемагати зробили із звичайного хлопця не просто відмінного борця який вигравав міжнародні титули та чемпіонати, а і бійця MMA, який почавши кар’єру у 23 роки, донині не отримав жодної поразки. Наразі його рекорд 26-0.

Одна важлива проблема його кар’єри є типовою як для представника бійцівського світу – травми. Постійний режим обмеженого харчування, щоденні багатогодинні тренування та тяжкі спаринги не рідко приводять до травматичних наслідків, у зв’язку з чим доводиться багато часу знаходитись на лікарняному ліжку замість арени змагань.

Суперники без бою

Бій між Тоні та Хабібом фанати очікували вже давно. Після того як Конор Макгрегор провів бій у ринзі за правилами боксу, де він отримав неймовірний по його міркам гонорар, дедалі частіше звучали думки, від нього особисто теж, що він ймовірно не поверниться в октагон. Це в значній мірі знизило інтерес публіки до його персони та замість того щоб фантазувати, про те чи дійсно це мав на увазі Конор чи ні, фанати переключились на більш реальну, як вони думали, справу. В 2014 році Тоні Фергюсон та Хабіб Нурмагомедов вперше підписали контракт, однак літом того ж року росіянин отримав травму коліна через що бій не відбувся. Лікував він коліно аж рік, після чого в 2015 році він травмував ребро та продовжив лікування. Через два роки лікування, команди Фергюсона та Нурмагомедова знову підписали контракт, однак через певний час вже Тоні отримав травму і його замінили на Дарелла Хорчера. 16 квітня 2016 року Хабіб переміг Хорчера технічним нокаутом у 2 раунді.

Хабіб всіляко просився бій за титул, який він ніяк не міг отримати. Наприкінці року він зустрівся з Майклом Джонсом якого також переміг достроково задушливим прийомом. На березень 2017 року був черговий раз заплановано бій між американцем і росіянином і фанати вірили, що вони ось-ось дізнаються про те, хто ж справжній чемпіон. Однак, за добу до бою Хабіб Нурмагомедов був госпіталізований та лікарі заборонили йому виходити в клітку. Через різкого зниження маси організм бійця не витримав та дав серйозний збій, через що був змушений лягти на лікарняне ліжко. Такі екстремальні згонки ваги не рідкість для бійцівського світу. Звичайна вага Хабіба коливається від 80 і вище, однак виходить у клітку у вазі до 70 кг, це змушує його не тільки тренуватись на високому ритмі, а і переживати обмеження харчування та води для того щоб бути в рамках вагової категорії, далеко не кожен організм у змозі витримати такі обмеження на фоні колосальних навантажень на тіло.

Вже через 2 місяці Нурмагомедов повернувся у клітку зустрівшись з Едсоном Барбозою, якого він переміг одностайним рішенням суддів. І вже на квітень 2018 був вкотре запланований бій між давніми суперниками, які за увесь час встигли наговорити багато один про одного чим ще більше підсилили, і без того високий ажіотаж до їх поєдинку. Кожен, не тільки з учасників, а і з уболівальників схрестивши пальці щоб подія не зірвалась, очікував бою, однак першого квітня команда Фергюсана повідомила про травму коліна та необхідність операції та відновлення. Враховуючи, що активна частина підготовки  закінчилась у обох, більшість сприйняла новину як першоквітневий жарт, однак це було не так і організатори UFC почали одразу шукати заміну щоб врятувати турнір. Вийти проти Хабіба Нурмагомедова погодився Макс Холлуей, який запевнив, що очікував на такий перебіг подій та увесь час активно готувався замінити когось із бійців. Але різке включення в передматчеву гонку дало збій, організм почав стрімко втрачати вагу, у зв’язку з чим Макс був знятий з бою. Но його заміну, та на порятунок заходу на який розпродані всі білети, взялися три претенденти, це: Ентоні Петтіс, Пол Фелдер та Ел Яквінта, який і став тим хто замінив травмованого бійця і вийшов проти Нурмагомедова. Єл Яквінта, стилістично був теж борцем і знав як протистояти коронним прийомам дагестанця, але звісно, рівень був зовсім не той, якщо Нурмагомедов до бою був на другий стрічці у рейтингу поступаючись лише Фергюсону, то Яквінта посідав 11 стрічку цього рейтингу. Звісно результат був очевидним. За одностайним рішенням суддів перемогу отримав Хабіб Нурмагомедов, а разом із нею пояс чемпіона. Того ж вечора стало відомо, що Конор Макгрегор лишився свого поясу. Отже, на сьогодні володарами чемпіонських поясів у різних вагових категорій є 6 американців, один австралієць та один росіянин. Це, до речі, перший в історії випадок, коли чемпіоном UFC став росіянин. Серед жіночого складу чемпіонок до національна таблиця виглядає наступним чином: дві американки та дві представниці Бразилії.

Тоні Фергюсон пообіцяв повернутись після лікування та повернути собі даний пояс, що ж будемо очікувати, тим паче, що Хабіб його отримав із бійцем навіть не з топ-10, тому нам лишається тільки чекати.

Життя показує, що спортивний олімп є дуже неоднозначним місцем, де головне не стати чемпіоном, а втримати це звання. Хабіб йшов до цього часу доволі довго, але на кінець домігся свого. Скільки часу він зможе втримати його залежить від багатьох факторів. Зважаючи на те, що у його дивізіон висока конкуренція, а його тіло часто ламається, до того ж, політика організації створює свої перешкоди, у нього великі шанси втратити пояс дуже швидко. Однак, все ж його спортивна доля у його руках і саме від того наскільки розумно буде побудований режим тренування та чи достатньо вмотивований він буде вписати своє ім’я в історію цього спорту.

Автор: О. Свидинюк 

544
2018-04-10

Додати коментар