Останні новини

Новина

В київській області розпочато реабілітаціюмісця захоронення радіоактивних відходів

За повідомленням прес-служби Держагентства з управління зоною відчуження, поточні роботи для реабілітації пункту, розташованого в 20-ти кілометрах від с.Іванково, передбачають вилучення і переміщення не менше 300 кубічних метрів забруднених грунтів і радіоактивних відходів. Пескі1 давно потребує реабілітаційних заходів, оскільки знаходиться в занедбаному стані.

     Варто зауважити, що реабілітаційні заходи  будуть проведені в рамках Проекту міжнародної технічної допомоги по РАВ чорнобильського походження за межами зони відчуження. В той же час, чи не найбільш запущеними об'єктами є ті, що розташовані саме в Київській, Житомирській та Чернігівській областях.

          Так, «Пескі1» - один з дев'яти найбільш небезпечних об'єктів. Він був обраний як пілотний об'єкт, для нього першого було розроблено технічне рішення.
 
      Реабілітаційні роботи передбачають вилучення 300 кубічних метрів забруднених грунтів і РАО, вивезення їх в сховище «Буряківка» для остаточного поховання. На сьогодні для цієї мети придбано обладнання для радіологічних вимірів, вилучення та транспортування відходів, засоби зв'язку і особистого захисту. Навчання персоналу було проведено, обладнання успішно пройшло випробування.

610
2018-05-07

Додати коментар