Останні новини

Новина

Про соціальний захист ветеранів війни у 2018 році

Загалом на обліку в органах соціального захисту населення (Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги) перебуває 61189 осіб, які згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» отримують пільги, серед них 813 безпосередніх учасників бойових дій під час Другої світової війни, яким виповнилося 85 і більше років, а також 16553 учасників АТО.

   За інформацією Департаменту соціального захисту населення для забезпечення виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань до 5 травня було отримано 77 096 269,0 гривень.

    Так станом на 2 травня 2018 року зазначену допомогу вже отримали 52 292 особи, в тому числі 14 195 учасників АТО, що становить 97 відсотків від загальної чисельності осіб, які мають право на зазначену виплату.

    На сьогодні розміри виплат щорічної разової допомоги до 5 травня становлять:

  • I групи – 3 685 гривень;
  • II групи – 3 265 гривень;
  • III групи – 2 845 гривень

     Зазаначається, що по-перше, всім учасникам бойових дій та колишнім неповнолітнім (яким на момент ув’язнення не виповнилося 18 років) в’язням концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, а також дітям, які народилися у зазначених місцях примусового тримання їх батьків передбачено виплату в розмірі 1 265 гривень; по-друге, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною передбачається 3 685 гривень; по-третє, членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 630 гривень. 

    Всім же, хто був учасником війни та колишнім в’язнем концентраційних таборів, гетто, інших місць примусового тримання, особам, які були насильно вивезені на примусові роботи, дітям партизанів, підпільників, інших учасників боротьби з націонал-соціалістським режимом у тилу ворога доплата передбачена у розмірі лише 525 гривень.

    Чи не найменше всіх отримують громадяни, які мають статус «Дитина війни». Доплата до пенсії становить 66 грн. 43 коп. але є і пільга у розмірі 25% на оплату житлово-комунальних послуг.

     Цікавим є також окремий фанансокивй асект соціальної політики  щодо ветеранів війни. Так, за рахунок коштів обласного бюджету було як профінансовано 203 000 гривень для виплати матеріальної допомоги громадськими організаціями ветеранів війни та учасникам бойових дій, так  і забезпечено  виплату матеріальної допомоги 1110 особам на загальну суму 12 673 714 гривень.

    На виконання заходів згідно розпорядження голови Київської облдержадміністрації від 13.04.2018 № 241 управліннями соціального захисту населення райдержадміністрацій та міськвиконкомів спільно з районними, міськими територіальними центрами соціального обслуговування (надання соціальних послуг), місцевими осередками Товариства Червоного Хреста України, спільно з громадськими організаціями ветеранів та осіб з інвалідністю внаслідок війни було обстежено житлово-побутові умови проживання 11483 ветеранів війни та надано їм соціальні послуги, у тому числі 478 особам з інвалідністю внаслідок війни, а також 2637 дітям війни, 16 жертвам нацистських переслідувань.

    Крім того, натуральну та грошову допомогу отримали 6789 ветеранів війни, у тому числі 680 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 4389 дітей війни та 19 жертв нацистських переслідувань.

 

    За інформацією: Департамент соціального захисту населення Київської ОДА

 

 

592
2018-05-08

Додати коментар