Останні новини

Новина

CБУ провела обшуки в офісах комуністів на Київщині

Як передає інформаційне агентство ІНТЕРФАКС, 8 травня, напередодні Дня Перемоги, співробітники Служби безпеки України провели слідчі дії (обшуки) у керівників компартії в Києві та Київській області, під час яких виявлено агітаційні матеріали із забороненою символікою комуністичного тоталітарного режиму.

Наголошується, що під час обшуків правоохоронцями було виявлено агітаційні матеріали із забороненою символікою комуністичного тоталітарного режиму, які за інформацією СБУ планувалося поширювати 9 травня з метою дестабілізації суспільно-політичної обстановки в Україні та провокування силових зіткнень між активістами громадсько-політичних об'єднань.

В прес-службі СБУ заявили, що слідчі здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення дій з метою захоплення державної влади і державної зради (ч. 1 ст. 109, ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України).

Водночас, правоохоронцями  ніби було встановлено і механізм організації "за дорученням російських кураторів проплачених акцій протесту для дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні, спрямованих на насильницьку зміну і повалення конституційного ладу або захоплення державної влади".

В той же час, народний депутат України з Радикальної партії Олега Ляшка -  Ігор Мосійчук раніше писав, що обшуки проводилися і у лідера КПУ Петра Симоненка і лідера комсомолу Михайла Кононовича. "У житло керівника забороненої КПУ Петра Симоненка і керівника теж забороненого комсомолу України Михайла Кононовича СБУ проводить обшуки", - написав він на сторінці в Фейсбуці.

Як у висловився в екслюзивному коментарі виданню "Слово Громади" політолог Дмитро Гаврилюк:" Політичні партії українського політичного минулого ніколи не подівалися, а лише підлаштовують до нової реальності свою риторику і цілком логічно, що візьмуть в приорітеті виходити в інформаційний простір через дезінформацію та криканство діючого політчиного режиму та його головних дійових осіб.  Не здивуюсь, якщо комуністи очікували, що обшуки СБУ їх партійних офісів будуть позиціонуватись в ЗМІ як каральні операції нового політичного уряду, але очевидно не зрослось, і зради не вийшло. Водночас, прецидент із знайденим антиукраїнськими матеріалами свідчить, що не всі політчині сили готові сьогодні і в майбутньому сприяти розбудові української держави.

Фото: informator.news

621
2018-05-11

Додати коментар