Останні новини

Новина

Дискримінація інвалідів чи професійна недбалість?

Днями в українській столиці, працівник ресторану-кафе на Подолі з грубістю вигнав молоду відвідувачку.

Як повідомляють ЗМІ  міста Києва, виявилось, що йде мова про дівчину - Людмила Глушко. яку 21 травня 2018 року з викорситанням образливих слів було вигнано з кафе .   Враховуючи, що двона має хворобу ДЦП, її обурює, що : "Все буває вперше. Навіть коли офіціант виганяє тебе з кафе Stories cafe, на Костянтинівській, тобто "папрасілі пакінуть паміщение"!. Зовні милий і затишний, атмосферний заклад в центрі Подолу виявилося прогнилим зсередини", - написала Людмила у себе на сторінці в соціальній мережі.

Втім кричущий випадок очевидної дискримінації і нетерпимості працівника закладу харчування не залишився поза увагою не лише ЗМІ, але й адміністрації закладу. Зокрема, в офіційному повідомлення по факту інциденту, адміністрацією було заявлено, що: "У понеділок, 21 травня, у нас стався прикрий інцидент, в результаті якого один з наших гостей, Людмилу Глушко, попросили покинути заклад. Ця помилка пов'язана виключно з некоректністю дій офіціанта.   Було проведене службове розслідування, в результаті чого з працівниками закладу була проведена роз'яснювальна робота з комунікації з усіма гостями, незалежно від їх соціального статусу чи наявності фізичних особливостей. Ми зв'язалися з Людмилою особисто і вибачилися за цю ситуацію. Дуже сподіваємося, що вона прийме наші вибачення. Для нас важливо, щоб всі без винятку гості були щасливі".

Видання "Слово Громади" має надію, що подібні інциденти стануть скоро винятком з правил, а не "лихою" традицією не лише столичних, але й регіональних закоадів громадського харчування та відпочинку. Все ж таки українські міста давно пора зробити не лише доступними, але й безпечними для людей, які мають інвалідність. Але, яку втім не варто позиціонувати, як хворобу і ставити на такій особистості умовний хрест. Кожен заслуговує на повагу і підтримку, навіть якшо маєш свої, особливі ознаки.

Закликаємо всіх рестораторів, директорів закладів культури та надання адмінстартивних, медичних послуг провести із своїми колегами просвітницький діалог на предмет комунікаційного порузуміння з людьми, що мають інвалідність.

616
2018-05-25

Додати коментар