Останні новини

Новина

Бюджетні прогульники у Верховній Раді. Рекорди травня

За данними Комітету Виборців України, понад 15 народних депутатів України не взяли участі в жодному з голосувань ВР у травні.

Експертами організації наголошується, що : "Всі нардепи, які не мають об’єктивних причин для саботування голосувань (не є втікачами, не написали заяву про складання повноважень та не перебувають під вартою), "зробили це з невідомих причин", при тому що частина з них "були присутні в Раді на момент голосувань".

Водночас, чи не найбільш критичним фактом, що демонструє особливості відношення окремих  депутатів до виконання своїх службових обовязків є те, що протягом травня 2018 року - 71 нардеп пропустив 90% голосувань, що "вдвічі більше, ніж у квітні і загалом є найгіршим показником із січня 2018 року".  Варто зауважити, що це в два рази більше, ніж в квітні і є найгіршим показником з січня поточного року, коли майже не голосували 127 нардепів.В той же час, за словами глави Комітету Олексія Кошеля, наразі "частина політиків вже офіційно оформили відпустки".

Тим не менш, чимало харизматичних і знакових для українських політичних реалій персон теж не були еталонами  у відвіданні та участі в парламенстьких дискусіях і голосувань. До слова, лише за травень  відбулось 12 пленарних засідань, на яких було здійснено аж 462 голосування. Тим не менше, нове виборче законодавсвто , що передбачає відкриті списки, новий склад ЦВК та створення антикорупційного суду  "пробуксовує" в парламенті.  І саме не участь депутатів у голосуваннях і обговореннях законопроектів на рівні комітетів є вже класичними технологіями дискердитації парламентської роботи.

Крім того,  за спостереженнями Комітету Виборців України в кагорті  депутатів, які жодного разу не натиснули  кнопку "за", "проти" або "утримався" є Вадим Рабинович і Юхим Звягільський
("Опозиційний блок"), Євген Мураєв, Дмитро Ярош, Андрій Білецький, Костянтин Жеваго, Сергій Мельничук ( позафракційні), Петро Сабашук, Віталій Чепинога (БПП), Денис Дзензерський (НФ).

Взагалі перераховані чиновники офіційно уникли голосування парламенту за невизначених причин, тобто, не в зв'язку з хворобою або відрядженням. Частина з них перебувала в будівлі Ради на момент голосування, хоча участі в них не брали. Рабинович і Звягільський були письмово задіяні на чотирьох засіданнях парламенту, Костянтин Жеваго - двох, Віталій Чепинога - семи. За травень не одного голосу не віддали депутати селяни Євген Бакулін ( "Опозиційний блок"), Сергій Клюєв (позафракційний) і Олександр Онищенко (позафракційний).

Не голосували в тому числі В'ячеслав Костянтинівський, який направив заяву про складання депутатських повноважень і Надія Савченко, яка перебуває під вартою. Деякі депутати приймали конкретне рішення тільки кілька разів на місяць. Зокрема, з 462 раз Віталій Хомутинник проголосував лише 11 разів, Роман Зварич - 15, Сергій Ківалов - 22 Олесь Довгий - 30, Наталія Королевська - 39, Олександр Вілкул - 40.

Певна річ, можна припустити, що депутати могли мати термінові відрядженні чи особтисті причини не бути в парламенті під час парламентської сесії, але згідно чинного закондавства вони про це мають офіційними чином повідомити керівництво парламенту.  Тим не менш, як  влучно зазначив політолог Дмитро Гаврилюк: "Бачимо, що в Україні ми маємо цікавіу ситуацію індивідуального тракутвання кожним депутатом свого  законного забов'язання приймати участь у законотворчій діяльності та провадити свою адвокаційну діяльність щодо просування власних законодавчих ініціатив. Логічно припустити, що парламентські прогульники лише використовують парламетську трибуну і кулуари для валсного політчиного піару, пошуку політичних і фінансових спонсорів на власні не політичні  проекти. Безперечно така поведінка слугує фактором зниження довіри до таких політиків і до всього парламенту. з боку українців. На жаль не всі з депутатів це розуміють. Відповідно, тому ми й маємо парламент, як одну з найнижчих за довірою українськими громадянами політичних установ, яка обирається всенародним голосуванням" - зазначив експерт.

Крім того варто додати, що не участь депутатів в обговорення законопроектів і голосуваннях щодо них зменшує функціональну здатність парламенту реагувати на зміну поточної соціально-політчиної, економічної ситуації в країні, яка постійно потребує політичної і законодавчої реакції. 

 

714
2018-05-29

Додати коментар