Останні новини

Новина

В столиці поставили рекорд з найтривалішого прочитання українських віршів

За словами представника Книги рекордів України, Ігоря Підчибія, в Інституті міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка зафіксували рекорд України з безперервного цілодобового читання української поезії.

Головним організатором заходу виступила Студентська рада при Міністерстві інформаційної політики України,  повідомляє Слово Громади з посиланням на інформаційне агентство "Укрінформ".

За словами, представника Книги рекордів України Ігоря Підчибія: "Рекорд встановлено. Його буде занесено до Книги рекордів України в категорію "Масові заходи" - безперервне читання поезії українською мовою", - зазначив.

Самі ж організатори мету своєї культурної акції пояснили досить просто, популяризація української мовно-поетичної спадщини як повноцінної частини європейської культурної спадщини. В цій благородній меті, їм допомагали активісти з кількох провідних українських вищих навчальних закладів. Йде мова про Національний університет «Острозька академія», ДВНЗ «Переяслав-Хмельницький державний педагогічний університет ім. Г. Сковороди», Полтавський національний технічний університет, Донецький державний університет управління, Львівський національний аграрний університет, Інститут міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка та Донецький державний університет управління та Львівського національного аграрного університету.

Кожен з представників вище вказаних ВНЗ у форматі неперервної естафети, 6 діб безперервно читали українські вірші. Власне сам марафон згуртував близько 400 студентів, які прочитали до 6 тисяч українських поезій. Прозвучали твори поетів не лише 16 століття, але й "шістдесятників", таких, як Ліна Костенко, Тараса Шевченка, Миколи Вінграновського. Окрім того, самі студенти декламували на додачу свої улюблені вірші українських авторів.

"Унікальність цього рекорду в тому, що вірші читалися вдень і вночі, а по-друге, нам вдалося точково охопити майже всю територію України. За добу було прочитано до 900 віршів, а за шість діб у середньому виходить 6 тисяч поезій", - підсумувала даний культурний перфоманс, радниця міністра інформаційної політики з питань міжнародної комунікації Марина Соботюк.

638
2018-06-13

Додати коментар