Останні новини

Новина

На Франківщині завдяки зусиллям місцевого священника в громаді вже сортують сміття

Про це зазначає журналіст видання Українська правда, наголошуючи, що в селищі Більшівці Галицького району на Івано-Франківщині завдяки грамотній масовій просвітницькій кампанії священника Василь Завірача, місцеві селяни вже активно долучаються до практики сортування сміття.

Місцеві люди стверджують, у своїх проповідях протягом останніх десяти років їх священник - Василь Завірач, постійно наголошував і буквально агітував за вставнолення в селищі сортувальних сміттєвих баків.

Сам священник пишається, що на сьогодні: "Уже 70% місцевих сортують сміття, а на виручені від відходів кошти у селі встановили дитячий майданчик, і на цьому не зупиняються".

За його словами, раніше раз на два тижні у село приїжджала машина і забирала пакети зі сміттям, які місцеві залишали за воротами своїх будинків або кидали сміття  у звичайні сміттєві баки. Відходи везли на загальне сміттєзвалище.  "Упаковки з-під морозива, печива чи консервні банки валялися посеред вулиці. Вирішив змінити цю ситуацію.  І почав чи не кожної неділі шукати можливість розповісти про екологію, навіть пов’язував то з євангельською темою"-наголосив священник.

Люди  в громаді погоджуються із аргументом священослужителя, а саме: "Природа створена Богом і це власність Бога, а ми тимчасово нею користуємось. Нам залишили наші предки чисту природу, ріки, озера, сади, ліси, а що лишаємо ми" - часто резюмував на проповіді отець Василь Завірач.

Василь Завірач, як акцентує журналіст "Української правди" - Олена Семенюка, є людиною не лише слова, але і діла. Зокрема за його пропозицією інструкції з правилами сортуваннями розмістили на кожному майданчику й окремо роздавали селянам у вигляді буклетів, а на проповідях додатково роз'яснював чому і яке сміття потребує сортування. Було призначено чоловіка, який дивився за контейнерами для сортування і стежив, коли вони наповняться. Місцеві підприємці допомагали з транспортом, яким вивозили вторсировину на переробку в Івано-Франківськ.

На сьогодні, всі контейнери для сортування сміття церква передала у комунальну власність селищної ради. Отець В.Завірач переконаний, що: "Сільрада має контролювати й вивозити сміття. Якщо щось не буде виконувати, зможемо розірвати договір. Церква посприяла, допомогла поставити в селищі контейнери, навчила, як правильно сортувати непотріб. Але ж церква має й інші справи".

До помітних успіхів екологічної інціативи релігійної особи, яким є отець Василь Завірач стали:

По-перше, за першу здачу вторсировини громада Більшівців отримала 800 гривень. За них було придбано 40 саджанців яблунь – 30 посадили на території школи, 5 на подвір’ї церкви і ще 5 – біля дитсадка.

По-друге, в селищі, в цьому році з'явились, пам’ятник Небесній сотні та дитмайданчик в місцевому Парку пам’яті.

Додатково варто наголосити, що за ініціативи Завірача в місцевому парку за кошти місцевого жителя було облаштовано свердловину з питною водою для громадського користування.

Власне прикладом успішної ініціативи отця Василя Завірача, ми хотіли наголосити, що лише від нас, громади залежить, чи перетвориться наша країна на сміттєве звалище, яке буде негативним чином впливати на здоров'я нації та навколтишню екологію.

 

696
2018-06-14

Додати коментар