Останні новини

Новина

Нардеп Р. Сидорович: Без чітких механізмів виконання рішень національних судів, немає сенсу в судовій системі

14 червня відбулась прес-конференція - #НіБоргамДержави за результатами спільної роботи Міністерства юстиції України та міжвідомчої робочої групи в напрямку подолання системної проблеми невиконання судових рішень в Україні.

За словами першої зуступниці  міністра юстиції Наталії Бернацької, внаслідок того, що український парламент часто приймає популістького гатунку законопроекти без бюджетної підтримки, збільшується ймовірність не можливості гарантувати державою різноманітні соціальні стандарти для своїх громадян. Як наслідок українські громадяни не отримавши законної соціальної пільги подають спочатку позов до національних судів для їх отримання. Отримавши позитивний відгук суду, як показує практика люди місяцями або роками чекають виконання рішення суду національного значення. Надалі, не отримавши обіцяного, українці шукають справедливості у Європейському суді з прав людини, де Україна є рекордсменом зі справ не виконання рішень національного суду. "Дана практика має бути зупинена" - вважає Н.Бернацька.

Чиновниця зауважила, що в 2009 році була урядова спроба вирішити  дану проблему, однак через брак коштів на підтримку програми коменсації громадянам по рішенням українських судів ця ініціатива втартила свій позитивний ефект.

"Україна має налагодити якісну систему виконання рішень національних суддів. Для цього в країни є умовна дворічна відстрочка  від Європейського суду з прав людини. За цей час даний суд не прийматиме відповідного гатунку позови від громадян України" - зауважив Іван Ліщина - заступник міністра юстиції України - Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини.

Як одним з можливих напрямків подолання негативної ситуації з невиконання рішень українських судів, ситуації, яка буквально б'є по репутації України, як держави правової, народний депутат України, Голова підкомітету з питань виконання рішень ЄСПЛ Комітету ВРУ з питань правової політики і правосуддя - Руслан Сидорович пропонує запровадити мехінізм аналізу законопроектів парламенту на предмет  здатності  забезпечити його виконання.

"Якщо рішення суду не виклнуються, в такій державі суду не існує", - критично зауважив народний депутат.

434
2018-06-14

Додати коментар