Останні новини

Новина

О.Чепижко: В Україні всі виборчі кампанії - це час, коли прийняття важливих рішень ставиться на паузу

Про це і особливості економічних реформ , їх передумов та оцінки виборчому процесу в Україні в прес-центрі інформаційного агентства Ліга-бізнес, громадський лідер, очільниця громадської організації RE: Старт провела відкриту розмову з читачами сайту.

За словами Оксани Чепижко,  найбільш ефективний спосіб поліпшити позиції національної економіки - це максимально спростити умови ведення бізнесу. Водночас в економічній політиці, українським можновлдацям вона щиро радить  всі сьогоднішні рішення оцінювати з точки зору їх наслідків - як найближчих, так і досить віддалених. Важливо, на її думку, щоб спочатку шанси на гідне життя мали все. Тому перший крок до справедливого суспільства - це демонополізація всіх сфер. Від економіки до політичного життя. Конкуренція повинна стати по-справжньому вільною.

Чепижко слушно зауважує, що всі  реформатори - від Лі Куан Ю до Кахи Бендукідзе і Лешека Бальцеровича - давали один універсальний рецепт оцінки якості реформ в конкретній країні. Це співвідношення між витратами держави на обслуговування чиновницької машини і рівнем внутрішнього національного доходу на душу населення. Чим нижче рівень ВНД на душу населення і вище витрати на обслуговування бюрократичної машини - тим нижче темпи реформ.

"Успішні реформи - це коли громадяни стають багатшими, а витрати на утримання держапарату оптимальні і відповідають економічним реаліям. Але ніяк не навпаки" - цілком справедливо зауважила громадська активістка  Оксана Чепижко.

З приводу теми особливостей українських виборів та можливої появи на політчиному обрії справжньої ідеологічної партії активістка висловилась наступним чином.

Так, на її думку, в Україні всі виборчі кампанії - це час, коли прийняття важливих рішень «ставиться на паузу». Депутати, які хочуть переобратися, думають не про те, що потрібно країні, а як сподобатися електорату. А значить, остерігаються голосувати за ті законопроекти, які не додадуть їм популярності. Водночас, Чепижко переконана, що будь-які вибори - це свого роду «ярмарок популізму». Політики пропонують прості відповіді складні питання. Не скажу, що це завжди обман, але і від виваженої економічної стратегії такі відповіді дуже далекі. Додайте до цього показове підняття мінімальної зарплати і «засівання» округів. Проте найбільшим деструктивом від виборів, вона вважає, ту ситуацію, що в країні діє "зачароване коло", яке полягає в тому, що після виборів, за чотири роки держава ледве-ледве встигає стати на рейки - і тут до влади приходить інша команда, яка розгортає економіку на 180 градусів і практично в усьому відхрещується від «попередніків».

В той же час, мільйони громадян України, що є тимчасово переміщеними особами досі не мають гарантованого права здійснити своє волевиявлення.

Відповідаючи на запитання журналіста видання "Слово Громади" Дмитра Гаврилюка щодо оцінки реформу місцевого самоврядування та  розвитку соціальне підприємництво в Україні, пані Оксано Чепижко висловила наступні акценти.

"Що стосується реформи місцевого самоврядування та децентралізації. Можу сказати однозначно: позитивом є те, що на місцях зараз більше залишається грошових ресурсів. І чим більше у місцевих громад буде можливостей розпоряджатися своїми ресурсами, тим краще. Але проблема дублювання повноважень залишається.

З соціального підприємництва: зараз воно набирає популярності в Україні. Однак "двигуном" є активні громадяни, держава в цьому питанні не в авангарді. Соціальне підприємництво вже стало явищем, яке не можна ігнорувати. Що ж стосується правових рамок, то поки що спроби змінити Податковий кодекс і внести в парламент спеціальний законопроект «Про соціальне підприємництво» закінчилися нічим - документи не пройшли профільний комітет.
У той же час, я знаю не з чуток, ми активно спілкуємося з представниками малого бізнесу в регіонах, деякі соціальні підприємці навіть раді тому, що їх поки не «помітили». Тобто - не "зарегулювали" - резюмувала О.Чепижко нашому виданню.

762
2018-06-21

Додати коментар