Останні новини

Новина

Яке місце посіла Україна за індексом рівня безпеки?

Як повідомляє український ресурс Кореспондент, рейтингу рівня безпеки країн організації Institute for Economics and Peace за 2018 рік Україна опинилася на 152 місці.

В дослідженні організації Institute for Economics and Peace наголошують, що до трійки найбільш безпечних країн увійшли Ісландія, Нова Зеландія та Австрія. Найнебезпечнішою країною організація назвала Сирію, яка зайняла 163 місце.

Загалом усі країни були розділені на п'ять рівнів безпеки: дуже високий, високий, середній, низький, дуже низький. Так до трійки найбільш безпечних країн увійшли Ісландія, Нова Зеландія та Австрія. Найнебезпечнішою країною організація назвала Сирію, яка зайняла 163 місце. Росія на 154 місці в рейтингу.

В той же час варто не забувати, що з минулим роком Україна піднялася в рейтингу на два пункти, проте все ще залишається в зоні "дуже низького" рівня безпеки.
 
Яким чином рахувався рейтинг?
 
Було проаналізувано рівень соціальної безпеки в країнах, масштаби внутрішніх і міжнародних конфліктів.  Враховувалися також такі показники як ступінь мілітаризації суспільства, рівень кримінальності, кількість терактів, імпорт і експорт зброї, корумпованість тощо. В підсумку рейтинг було створено на основі 23 якісних показників з авторитетних джерел.
 
Що робити? Експертний вердикт
 
На думку політичного оглядача видання "Слово Громади" Дмитра Гаврилюка, з точки зору забезпечення безпеки громадян, бізнесу та власності українські владі потрібно надолужувати, щоб не посилювати громадські занепопокоєння і на занижувати рівень довіри з їх боку до інститутів влали і влади як такої.
 
За словами експерта, важливим кроком є напрацювання чітких механізмів, що посилюють контроль за розповсюдження зброї з місця проведення військових дій в окремих районах Донецької і Луганської. Водночас підтримую ініціативу, яку свідомо блокують на рівні МВС та керівництва держави це легалізація носіння і використання вогнепальної зброї для психічно стійких громадян України. Певна річ не йде мова про носіння базук і автоматів, це смішно, але, що стосується пістолетів, бронижилету, травматичної зброї це можна було передбачити в діючому законодавсті але перед бачивщи обов'язкову сертифікації зброї, її ідентифікації, відповідальності за використання і втрату її власника, систену перевірку психічного стану власника зброї і позбавлення її цього статсу в разі погіршення її психолгічних показників.
 
Д.Гаврилюк наголошує, що  державі треба посилювати інвестиції і контроль за їх освоєнням в українській армії, покращувати потенціал українських військовослужбовців, а не лише вдосконалювати техніку і "вигулювати" її на парадах і військових виставках як лот для продажу.Українським армійцям варто забезпечувати свою мобільність і злагодженість бо кількість небезпек навколо України та  в прикордонних регоінах зростає, хоч і не складає поки, що враження військового протистояння, радше політичних та етнополітичних провокацій.
 
На останок політолог закликає українців, не обманювати себе, що створення патрульної служби  і звільнення частини колишньої міліції автоматично забезпечило їх безпеку на дорогах і в містах. Поліцейська реформа ще не завершена, адже з її управління не демонтовані  ще  корупційні механізми і не збалансована система відбору людей честі в погонах. І на останок економічна пробуксовка ніколи не стане запорокую відчуття громадянам України безпечно в своїй країні. Це вже відповідальність уряду, який має брати на себе відповідальність, ініціативність та завзятість у втіленні проукраїнстких економічних реформ. Подобатись МВФ і розвивати економічний потенціал  країни в українських реаліях речі не сумісні.
601
2018-06-30

Додати коментар