Останні новини

Новина

В парламенті замислили обмежити доступ медіа до кулуар ВРУ

Йде мова, про рішення регламентного комітету Верховної Ради України запропонував закрити доступ у кулуари українського парламенту для журналістів.

Згідно з рекомендаціями для аппарату ВР, ухваленими комітетом на чолі з депутатом від "Народного фронту" Павлом Пинзеником, для журналістів на третьому поверсі кулуарів зроблять прес-центр, а на перший і другий поверхи пускатимуть тільки народних депутатів, а також представників органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, іноземних громадян та громадян України за службовими посвідченнями, тимчасовими і гостьовими квитками.

На другому поверсі є вхід у пленарний зал, тому там зазвичай журналісти спілкуються з депутатами, а самі парламентарідають брифінги на яких зачасту піарять свої законодавчі ініціативи, а ще критикують опозицію чи владу. На третьому ж поверсі розташована прес-ложа, а ще організовуються  різноманітні виставково-піарні заходи, наприклад шаховий турнір між депутатами

Важливо відміти, що згідно вище вказаних рекомендації регламентного комітету ВРУ передбачається в майбутньому також внести змін до Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 01.07.2014 № 1549-VІІ, щодо унормування порядку припинення акредитації журналіста або технічного працівника й анулювання відповідної акредитаційної картки за порушення представниками засобів масової інформації вимог чинного законодавства, професійної етики журналіста.

Підставою для такого рішення регламентного комітету став інцидент, що стався в травні 2018 року, коли один із фотографів оприлюднив знімок, на якому одна з представниць ЗМІ показувала непристойний жест у камеру. Її з подругою після цього звинуватили в неповазі до ВРУ.

Водночас, як висловився політичний оглядач видання "Слово Громади" Дмитро Гаврилюк: "Дуже дивним і не своєчасним є дане рішення комітету, адже в Україні й так легітимність, тобто довіра громадян до парламенту і парламентарів разом узятих на дуже низькому рівні і наврядчи за умов розгулу популізму по сесійній залі парламенту підвищиться. Логічним було не роздмухувати із мухи слона і не робити із сиутації із незрозумілим підтекстом (ніхто не знає достовірно що змусило журналіста одного з видань продемонструвати на камеру "непристойний жест") як акт "нелюбові і не поваги до парламенту".  

"А те, що парламент приймає купи популістських законів, під які немає ні одної гривні на її виконання, але є сотні хвилини для порожнього піару народних депутатів це є повага до парламентаризму і до інтересів України?  І я вже не кажу  про інтереси громадян України, які частково в силу своїх дій змушенні бути глядачами цього гостросюжетного триллеру під назвою "Засідання Верховної Ради: і кров'ю і потом", - зауважив експерт.

На нашу думку, якщо дане рішення буде мати нормативну чинність чи не єдиною розрадою для депутатів стане безперебійний доступ до зали засідань і можливість без камер журналістів повуркувати між собою на різноманітні теми парламентського життя, домовитись про  ціну прийняття лобістських законів, ініціювання інформаційних кампаній один проти одного для підняття політичного рейтингу. В той же час, це рішення частково паралізує і законодавчу роботу, адже ті політики, яким піар партії і власний важливіший понад усе, чи не кожного разу після свого виступу чи презентації законопроекту бігатимуть до журналістів на третій поверх для екслюзивного коментаря.

720
2018-07-12

Додати коментар