Останні новини

Новина

Міносвіти закликає абітурієнтів реєструвати заяви на вступ у ВНЗ

Як інформує прес-служба Міністерства Освіти і Науки України, починаючи з 12 по 26 липня відкрито електронну подачу заяв на вступ до українських університетів.

В освітньому відомстві наголошують для абітурієнтів та їх батьків, що з подачею електнонних заяв в перший день не варто занадто поспішати. У абітурієнтів для цього буде більше двох тижнів.

Важливо відмітити, що для тих, хто вже зареєстрував електронні кабінети і завантажив в них документи, також просять перевіряти правильність внесеної інформації. Йдеться про середній бал атестата, який в цьому році абітурієнти повинні розраховувати самостійно, контактні номери телефонів і завантажені файли фото, додаток до атестату, а також документ про підтвердження реєстрації в селі, якщо вступник претендує на отримання сільського коефіцієнта.

В той же час після подання першої заяви виправити дані самостійно не буде можливості.

Іншою, але не менш акутальною новиною для майбутніх абітурінтів тсали новини від уряду Грйосмана, там днями було затвердженно держзамовлення на наступний навчальний рік. Всього держава профінансує підготовку трохи більше 191 тис. Фахівців, що майже на 10% менше, ніж в минулому році. Проте, головне - навіть не цифри, а вектор змін.

У владі є зацікавленість  кардинально змінити схему розподілу грошей на освіту. МОН України вже анонсувало основні новації.

Перше, це зменшення фінансування ряду спеціальностей (юриспруденція, економіка, менеджмент та інше).

Друге, тим, хто хоче вчитися по дефіцитними напрямками - інженерам, педагогам, аграріям, медикам обіцяють не тільки розширення набору на бюджет, але і збільшити стипендії, а також різні бонуси при подальшому працевлаштуванні.

Третє, передбачається введення заборони перерозподіляти гроші держзамовлення між факультетами. Тобто, якщо держава виділить кошти на підготовку аграріїв, а потрібної кількості студентів ВНЗ не набере, він не зможе перекинути належне йому фінансування на навчання, наприклад, юристів, як це відбувалося до недавнього часу.

Четверте, держава знімає з себе зобов'язання з фінансування ПТУ. Вчити робочих за свій рахунок тепер будуть місцева влада.

За словами експерта Конфедерації роботодавців України та директор Інституту професійних кваліфікацій Родіон Колишко: "У всіх цих змінах є два моменти. Перший - позитивний - влада нарешті зрозуміли, що потрібно терміново виправляти перекоси на ринку праці. Другий - негативний - держава не знає, що на цьому ринку відбувається і що з ним робити. Тому реформування держзамовлення - всього лише черговий експеримент".

643
2018-07-12

Додати коментар