Останні новини

Новина

В українських школах найближчим часом може бути запроваджена посада тютора у школі

Як зазначає канал 24 з посиланням на профільне Міністерство освіти і науки України в наступному навчальному році кількість учнів в інклюзивних класах зрівняють із звичайними. А замість норми у 20 школярів в таких класах навчатимуться понад 30 учнів.

Раніше у МОН наголошували, що отримували від шкільних директорів повідомлення, що мають нібито наплив першачків і відповідно відчувають труднощі в забезпеченні інклюзивних потреб для особливих освітніх потреб окремих дітей. Водночас і молоді батьки таких дітей вже починають пошуки відповідного шкільного асистента, тобто тьютора.

Варто пояснити громаді, що це за професія і який її основний профіль. Для початку зауважимо, що дана професія відсутня у національному класифікаторі професій. Тьютор це не няня в класичному розумінні цього слова. Тьютор працює над тим, щоб дитина стала максимально самостійна і вже в майбутньому змогла обходитись без нього для якіснішої і менш болісної соціалізації в суспільство дитини  з особливими освітніми потребами. Наприклад, у дітей з аутизмом в разі якщо вони стикаються з невідомими у навчальному процесі це може ввести їх в.т.з. «ступор». Щоб цього не сталося тьютори в ігровій формі змінюють форму пояснення певного навчального матеріалу в ігровій спосіб.

В МОН наголошують, що планують піти батькам, діти яких потребують підтримки в навчанні назустріч і запровадити в найближчому майбутньому посади тьютора, який би дещо розвантажив основного вчителя, але водночас виступив його асистентом в контексті забезпечення інклюзивних умов для дітей з особливими освітніми потребами.

648
2018-07-16

Додати коментар