Останні новини

Новина

Головні перешкоди децентралізації на Київщині створює районна влада

Про це, мер міста Буча заявив під час прес-конференції в пресагентстві Укрінформі на тему - (Граната як аргумент створення ОТГ. Відлуння минулого чи вибух у майбутнє?), передає веб-ресурс ініціативи Децентралізація,

Міський голова Бучі Анатолій Федорук перекоаний, щоЄ ще одна "прослоєчка", саме так її буду називати, бо вона жирненька для багатьох - це районна ланка, яка включає районну раду і районну державну адміністрацію. І я можу вже твердо констатувати, що проводячи процедуру об’єднання територіальних громад, а тим більше реалізовуючи закон про приєднання територіальних громад, виходячи з ініціативи сіл, селищ, до міста обласного значення, ми бачимо перешкоди або взагалі нерозуміння, або грубе порушення закону про добровільне об’єднання або приєднання територіальних громад”.

За його словами: сільські, селищні і міські голови на Київщині, у своїй  більшості, не гальмують процес об’єднання громад. За його словами, вживають заходи,  щоб серед сільських громад поширювати позитивний досвід перших ОТГ, переваги об’єднання. Уряд нашої держави належним чином все робить, забезпечує, навіть стимулює з фінансової точки зору. Київська обласна державна адміністрація і обласна рада, аналогічним чином, розглядаючи ці питання, сприяє”, - зазначив А.Федорук.

Чи не головними перешкодами для реалізації реформи місцевого самоврядування на децентралізаційній основі створює саме  районна влада. Федоруку твердо переконаний, що голови районних адміністрацій, районних рад та інші посадові  особи “їдуть, не будучи суб’єктами процесу, в села, селища і говорять, переконують через різні стимули: не проводьте  об’єднання, не приєднуйтесь до міст обласного значення, а потягніть до 2020 року, маючи на меті фактично зиск протриматися при владі”. Фактично акцентуючий на тому, що подібна поведінка районної бюрократії по-суті педалює рефоорму децентралізації, є її ступором.

Водночас міський голова Бучі доповнює, якими є й інші "гріхи" районної влади в частині сприяння децентралізації. Так, він вважає, що: “Мало того, маніпулюючи різними соціальними програмами (включимо до обласного бюджету чи не включимо), фактично вони намагаються у свій спосіб провести об’єднання в межах району, як вони його називають. Вони борються не за якість життя в селах, селищах, а за збереження району”.

Мером А.Федоруком було також акцентовані два яскравих прикладах в селі Гаврилівка Вишгородського району та і смт Бабинець Бородянського району. Там, за його словами, час від часу приїжджає районне керівництво і переконує сільських голів, депутатів не проводити реформу. Як в 90-х наймають бандитів для того, щоб впливати на депутатів, щоб сесії не збиралися, щоб слухання не проводились. 

В той же час, селищний голова смт Бабинець Андрій Купраш зазначив під час заходу, що "Реформа децентралізації влади у Бородянському районі перейшла у площину залякування і застосування зброї. Так,  він повідомив, що 12 липня 2018 року близько 1 години ночі у житловий будинок, що належить його матері, невідомі особи кинули гранату оборонної дії Ф-1. Вказана подія сталась одразу після того, як 11 липня депутати Бабинецької селищної ради більшістю голосів прийняли рішення “Про надання згоди на добровільне приєднання територіальної громади селища Бабинці та села Буда-Бабинецька Бородянського району Київської області до Бучанської міської територіальної громади”.

Купраш доповним свою думку тезою, що неодноразово отримував особисті погрози фізичної розправи, “кровопролиття” за те, що послідовно підтримував і підтримує прагнення Бабинецької громади приєднатися до міста Буча в рамках реалізації норм Закону України “Про добровільне об'єднання територіальних громад”. Селищний голова використовуючи можливість також закликав правоохоронців ретельно розслідувати подію.

На думку політичного оглядача видання "Слово Громади" - Дмитра Гаврилюка: "Якщо ж  сказати на загал, подібних рецедивів просування реформи місцевого самоврядування в пострадянській державі, в якій ринкові відносини і усвідомлення своєї сили громадами в регіонах лише починають бути предметнішими, а не бутафорними, слід було очікувати. Певна річ це не припустимо, коли "невдоволена, третя сторона" замість цивілізованих методів обговорення сценаріїв створення ОТГ в певному регіоні, районі займається фактично саботажем реформ і кримінальщиною. Такі речі мають однозначно засуджуватись громадою, експертним сердовищем, ЗМІ, центральною владою, якщо їй дійсно є справа до безпечного і якісного впровадження реформи децентралізації і сприяння збаченню сил українських громад, які дійсно воліють згуртування і розбудову власних об'єднань, а не збільшення політичних дивідентів політиків в уряді, парламенті чи адміністрації Президента України. Водночас, діяльність самих мерів міст та сільських голів, які або сприяють чи протидіють об'єднанню громад має бути під прискіпливим аналізом громади та правоохоронців. Виключень немає бути ні для кого. Громада понад усе, але нажаль не до всіх мерів, сільських\районних, обласних голів, урядовців це може бути осягнуто".

Певна річ, можна припустити, що заяви Федорука і Купраша можуть бути їх позицією і спробою антипіару районної Києво-Святошинської влади, тим не менш важливим є інтереси самої громади,  а не окремих політиків, які хочуть зберегтись в політиці чи бюрократів, яким комфортно бути головними вигодоздобувачами від бюджетних дотацій на розвиток регіону.

711
2018-07-19

Додати коментар