Останні новини

Новина

За яких умов Українська добровольча армія стане складовою ЗСУ?

Вчора, 24 липня, як повідомляє прес-центр штабу ООС, відбулась зустріч командуваач Об’єднаних сил Сергія Наєва із керівником Української добровольчої армії Дмитром Ярошем

 

Предметом зустрічі стала можливість в найближчому майбутнього за умов "дотримання верховенства права" входження "вмотивованих частин ДУК до лав Збройних Сил України.

Зокрема,  в повідомлення прес центру штабу ООС, послаись на те, що сторонами було обговорено можливу участь бійців УДА в підготовці сил для охорони державного кордону, підрозділів територіальної оборони. Командувач ООС пан Наєв зауважив на готовності до діалогу на основі верховенства права та в рамках чинного законодавства.

За його словами, в  ході подальшої розмови були обговорені питання участі вмотивованих бійців УДА у складі всіх видів і родів Збройних Сил України (в тому числі – у складі повноцінного підрозділу) за умов укладення контракту (в тому числі – короткострокового). Було запропоновано проходження військової служби в резерві у складі бойових військових частин спеціального призначення, розвідки та в підрозділах територіальної оборони.

С.Наєв наголосив, що на сьогодні  законодавством України не врегульоване питання участі бійців УДА у бойових діях на передньому краї, безпосередньо у бойових порядках ЗС України. З цієї точки зору логічно видається його ранішня заява, що датована 9 липня, в якій він заявив, що виступає проти присутності озброєних добровольців і волонтерів на передовій. 

В той же час, на зустрічі з Ярошем він дав зрозуміти, що  що в разі прийняття позитивного рішення бійцями УДА, сприятиме проходженню служби в інших силових відомствах сектору безпеки та оборони зі складу Об’єднаних сил.

684
2018-07-25

Додати коментар