Останні новини

Новина

Українська школа має стати динамічним середовищем для розвитку дитини

29 серпня в рамках проведення відкритого заходу для освітян столиці, Київським міським осередком політичної партії – Українська Галицька Партія, для громадської дискусії було запропоновано розглянути окремі аспекти освітньої реформи в Україні.

 

Власне захід мав назву «Шкільна реформа: Як стати агентами змін?». Загалом три експертних доповіді із супровідним обговоренням із освітянами стали головними акцентами зустрічі освітньої групи політичної партії із освітнім середовищем столиці. Йде мова про  виступ Ірини Крохмаль, керівниці освітньої групи УГП, про те, як визначити інтереси дитини, вчителя та громади у навчальному процесі?; Ольги Матійчук, експертки освітньої групи УГП про партнерську співпрацю як каталізатор високих освітніх результатів: кроки до впровадження та Анни Уварової, керівниці проекту Центру інноваційної освіти "Про.Світ" про шляхи розвитку освітнього середовища та інституційної спроможності зі сторони шкільних установ.

 

Як зазначила в особистому коментарі журналістам порталу «Слово Громади» керівниця освітньої групи УГП, пані Ірина Крохмаль коментуючи якість освітньої політики, зазначила, що  зміни в освіті відбуваються досить динамічно і щоб нам в країні їх просувати якісно, варто не втрачати жодної можливості. Адже, освіта, як вона переконана є сферою, яка формує майбутнє країни, підготовлює дітей до майбутнього.

 

Крім того, експертка відзначила, що не зважаючи на вже реалізовані освітні ініціативи, якісної трансформації потребує управлінська вертикаль в освітній галузі. Вона по-великому рахунку є стримувачем змін та реформ в освіті на місцях та країні загалом. Важливо, щоб учень та його освітні інтереси, потреби стали в центрі освітнього процесу до якого активно мають залучатися не лише викладачі, а також і батьки. Відповідно, аби освітній процес, зокрема рівень шкільної освіти знаходився на належному високому рівні важливо в освітньому та навчальному процесі вибудовувати партнерські відносини між всіма учасниками освітнього процесу. Школи має стати сучасними освітніми центрами де дитина вчиться не лише знань, вмінь,  а й компетенції застосування даних знань.

 

Загалом кажучи експертами освітньої групи Української Галицької Партії протягом всієї дискусії були проаналізовані заходи та можливі кроки до впровадження ефективних шкільних реформ. За їх словами об’єднання цілеспрямованих зусиль учнів, батьків та шкільного середовища здатні змінити освіту в якісно новому напрямку. Лише партнерські стосунки всіх учасників освітнього процесу будуть сприяти розвитку особистості, адже саме люди, а не вказівки зверху, визначають справжні потреби навчання та росту.

 

«Завдяки партнерству виникає довіра, збільшується участь батьків в управлінських процесах школи, вдосконалюється якість наповнення освітнього процесу зі сторони вчителів та директорів через врахування інтересів учнів» - відначила під час свого виступу освітня експертка Української Галицької Партії, Ольга Матійчук.

 

 

Більше, дивіться та аналізуйте у відеосюжеті журналістів «Слово Громади» 31 серпня  на передодні свята Першого дзвоника.

 

Наразі пропонуємо фотозвіт із заходу: «Шкільна реформа: Як стати агентами змін?».

 

 

740
2018-08-30

Додати коментар