Останні новини

Новина

Стратегії примирення та якою є роль церков в Україні.

17 жовтня в Києві відбулася 17-та міжнародна конференція "Стратегії примирення. Роль церков в Україні", яка була організована благодійним фондом "Академічна ініціатива", міжнародною групою "Примирення в Європі".

Запрошеними гостями були: Володимир Бурега (член групи "Примирення " від української православної церкви), протоієрей Ігор Шабан (член групи " Примирення" від греко-католицької церкви) та пастор Павло Шварц (член групи " Примирення" від Німецької євангелічно-лютеранської церкви України).

 

За словами Володимира Буреги конференція планується за 3 роки до дня проведення і це ніяк не пов'язано з прийняттям Томосу в Україні. На думку пана Володимира ми знаходимося в епіцентрі всесвітньої православної кризи, яка стосується не лише України, а вийшла далеко за її межі, і як з неї вийти не відомо, але історичний досвід показує, що будь яка криза розвивається за класичною схемою, яка прописана у творах відомого філософа Гегеля: теза, антитеза та синтез. Ми побачили тезу Константинополя, антитезу з боку російської православної церкви і опинилися в ситуації конфлікту. Для вирішення конфлікту потрібен діалог і взаємний компроміс між сторонами конфлікту.

 

На думку Ігора Шабана на сьогоднішній день группа є найбільш необхідною, особливо в українському контексті, так як існують різні прояви суспільно-політичних та суспільно-церковних речей, які потребують примирення одне між одним.
Мир - Божий дар і церкви можуть і повинні долучитися до процесу примирення.

 

Для довідки група "Примирення" виникла у 1974 році з ініціативи Німецької Євангелічно-лютеранської церкви та Польської екуменічної ради з метою примирення між Польщею та Німеччиною, чиї відносини були обтяжені спогадами про Другу світову війну і у 1995 році група була розширена за рахунок нових членів: України та Білорусі.

 

До складу группи "Примирення" входять офіційні представники церков з Німеччини (римо-католицька та євангелічна церкви Німеччини), Польщі (Польської православної, римо-католицької та євангелічної церкви аугсбурзького сповідання) , Білорусі (римо-католицької та лютеранська церкви) та України(Українська православна церква, греко-католицька, римо-католицька церква та німецька євангелічно-лютеранська церква в Україні).

 

Поява групи з самого початку була пов'язана з тим, що були міркування про розширення європейського простору на схід, вони були пов'язані з перспективами євроінтеграції цього регіону і церкви цих країн вирішили докласти зусиль для того, щоб посприяти подоланню конфліктів, які постають на шляху до цього.

739
2018-10-22

Додати коментар