Останні новини

Новина

«МАРАФОН: ЕНЕРГОЕФЕКТИВНА ТА БЕЗПЕЧНА ГРОМАДА»

Під час «круглого столу» відбулось підписання Меморандумів про співпрацю між Асоціацією об'єднаних територіальних громад та Державним агентство з енергоефективності та енергозбереження України, а також Проектом ПРООН «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО».

 

Організатор: Асоціація об'єднаних територіальних громад.

Учасники: Валентина Полтавець - виконавчий директор Асоціації ОТГ; Веніамін Сітов - член Правління Асоціації ОТГ, голова секторальної платформи Асоціації ОТГ «Безпека в громадах», голова Мереф'янської ОТГ; Олексій Рябоконь - заступник голови Асоціації ОТГ, голова Пирятинської ОТГ; Григорій Рудюк - заступник голови Асоціації ОТГ, голова Новоборівської ОТГ; Оксана Гарнець - керівник Швейцарсько-українського Проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO;  Сергій Савчук - голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Сергій Варга - керівник  проекту ПРООН «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування механізму ЕСКО». 

    У рамках проекту «Марафон: енергоефективна та безпечна громада» були проведені інформаційні заходи, презентації в 4 областях України, відбулися конкурси «Енергоефективна громада» та «Безпечна громада». Проект має соціально-інформаційне спрямування, оскільки до конкурсу були залучені мешканці громад.

    Марафон відбувся за підтримки: Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні» DESPRO, проекту «Енергоефективність у громадах» GIZ, шведсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні»  SKL International, ПАТ «ДАТАГРУП», ТОВ «Золотой Мандарин Квадра», ТОВ «Ондулін Будівельні матеріали» та ТОВ «Бауміт  Україна».

   Одне із стратегічних завдань Асоціації об'єднаних територіальних громад - сприяння створенню безпечного середовища в громадах. Сьогодні «безпечна» громада - це передусім енергоефективна громада, яка ставить собі за мету проведення якісної термомодернізації муніципальних об'єктів, використовуючи новітні технології та рішення, займається енергонезалежністю і прагне замінити газ на альтернативні види палива з використанням альтернативних джерел енергії, а також піклується про безпеку місцевих жителів та їх комфортне життя.

ЕСКО-контракти дають до 70% економії ресурсів – Сергій Савчук

 

Енергосервісні контракти дають від 30 до 70% економії теплової та електричної енергії.

 

Про це на прес-конференції в Укрінформі сказав голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук, повідомляє кореспондент агентства. За його словами:  «Для бюджетних установ ми запроваджуємо механізм ЕСКО. У нас по тих ЕСКО-контрактах, які уже діють, зменшилося використання теплової та електричної енергії на 30-70%. Лише цього року запроваджено 200 енергосервісних контрактів».

 

С.Савчукнагадав, що Держенергоефективності надає допомогу та інструменти для укладення таких контрактів на місцях.

 

"Ми можемо привести вам 5-10 інвесторів, а місцеве самоврадування може стати співакціонером", - додав Савчук.

 

ЕСКО-контракт - це механізм, за допомогою якого споживач значно скорочує витрати на енергоресурси. Окрім цього, такий договір дозволяє  модернізувати енергообладнання без значних інвестицій як з боку споживача, так і з боку держави. Енергосервісний договір передбачає здійснення ЕСКО-компаніями енергоефективних проектів (оновлення системи опалення, освітлення, утеплення будівель) за кредитні кошти інвестора, в ролі якого можуть виступати міжнародні фінансові інституції. Після того, як споживання теплоенергії зменшується, відбувається погашення отриманої позики за рахунок економії витрат (допоки виплата не відбудеться, тариф для споживачів залишається незмінним). Зазвичай такі контракти є довгостроковими, їх укладають на 5-10 років.

 

Фундаментом децентралізації є енергетична децентралізація

 

Місцеві громади внаслідок децентралізації отримали ресурси для енергетичної децентралізації.

Про це також зауважив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Сергій Савчук. "Маючи кошти, які надходять кожній громаді, ви маєте їх використовувати ефективно. У вас також є ресурси відновлюваної енергетики: та сама тріска, що лежить у лісі, солома, що накопичується в агрофермерів, ресурси для виробництва біогазу. На місцях є сонце, вітер".

Фахівець нагадав, що в Україні вже діє 160 програм з утеплення житла: як індивідуального, так і багатоповерхових будинків."Все це - ваші ресурси. Це кошти платників податків, які залишаються на місці, а також ресурси, що можна використовувати в енергетичній сфері, альтернативних джерелах енергії", - наголосивС.Савчук.

 

Він також висловив переконання, що важливим елементом децентралізації є енергетична децентралізація, зокрема створення енергетичних кооперативів.

 

"Енергетична децентралізація є фундаментом децентралізації загалом. І все це - відповідальність місцевих громад", - резюмумавав голова Держенергоефективності.

 

668
2018-11-27

Додати коментар