Останні новини

Новина

ЧИ СТАНЕ НА БІК ГРОМАДИ МІСЬКА ВЛАДА ФАСТОВА? ОСЬ У ЧОМУ ПИТАННЯ

В попередньому номері нашого видання, ми звертали увагу фастівської громади на оголошенні про підготовку чергової сесії Фастівської міської ради (далі – ФМР). Говорили, що одним із ключових питань, відповідь на яке тривалий час не дають у владних кабінетах міста це заборона діяльності ТОВ «Еко-Втор», яке несе загрозу життю і здоров’ю фастівчан.

 

Ключові питання до влади Фастова

 

          В той же час, як стало відомо журналістам «Слово Громади» депутати 7-го скликання ФМР, цього дня мали розглянути ряд актуальних питань (які вже стали проблемами- Ред.) порядку денного. Зокрема, крім вище вказаного екологічних вимог, до нього було включенні питання щодо:

 

по-перше, погодження поновлення Наталії Датко на посаду секретаря міської ради, згідно рішення суду, яке не виконує міська влада, а також поновлення Валентини Войтенко на посаді керівника комбінату комунальних підприємств, згідно рішення суду, яке теж до цього часу не виконала міська влада;

 

по-друге, недопущення підвищення цін на воду;

 

по-третє, забезпечити публічну наявність паспортів бюджетних програм на офіційному веб-ресурсі ФМР, адже їх відсутність є прямим порушенням бюджетного законодавства;

 

по-четверте, передбачення видатків на 2018 році в частині виділення медичної субвенції для міських лікарів.

 

Окремими питання, які ставилися громадськими активістами не раз на різноманітних майданчиках до очільника міста Фастів до влади міста системна відсутність прозорого звітування за використання бюджетних коштів, що може свідчити про порушення законодавства України.

 

Чи почули громаду на Соборній 1?

 

           Варто відзначити, що результати сесії не були однозначні. Так, рішення за яким Н. Датко, міськрайонний суд Фастова постановив відновити на посаді секретаря ФМР була задоволена, але в той же час її було звільнено з посади за власним бажанням. Інше питання, поновлення на посаді керівника КПП  В. Войтенко не було прийнято, адже рішенням ФМР стало розформування КПП і створення нового органу при міськраді що займатиметься питанням благоустрою.

 

         Питання «Еко-Втору», підприємства, за яке свого часу ратував очільник міста пан Михайло Нетяжук було задоволено в бік інтересів громади голосами 30 депутатів міської ради. Але повноцінно діяльність підприємства не зупинена. Останнє підтвердили екологи та еко активісти, які після сесії вирішили перевірити слова мера про те, що «ЕКО-ВТОР» не працює. За словами екоактивіста В. Сокура, який активно і тривалий час просував ідею припинення діяльності «ЕКО-ВТОР», «Рішення міської ради є важливим в частині убезпечення Фастова і фастівчан від екологічної катастрофи. Важливим є те, що влада нарешті дослухалася громаду та екологів щодо захисту екологічних прав містян від виробництва «ЕКО-ВТОР»». В той же час, як наголосив депутат ФМР І. Неживий «Важливо зазначити, що результати екологічної експертизи та всі матеріали, що засвідчують шкоду екології від «Еко-Втору» будуть надіслані в тому числі до СБУ та ГПУ».

 

            На превеликий жаль, під час сесії підіймалося питання можливості обмеження доступу громадян та ЗМІ на засідання ФМР. В результаті, здоровий глузд переміг і дана пропозиція, що очевидно порушувала свободу слова, не була підтримана депутатами ФМР.

 

Далі буде…..

 

                Варто зазначити, що навіть роблячи проміжні висновки по результатам сесії міської ради, з точки зору суспільної актуальності питань та інформаційного резонансу питань, що розглядались – широке, як інформаційне, так і безпосереднє залучення громади до пошуку ефективних шляхів подолання ризиків, перед якими опинилося місто,  потрібне Фастову і не лише сьогодні, але й в майбутньому, не дивлячись, на всі можливі і не можливі сюрпризи, які підготовлені місту і його громаді з боку владних кабінетів.

931
2018-02-08

Додати коментар