У децентралізації на Київщині є перспективи
Основною складовою реформи децентралізації є створення об’єднаних територіальних громад , і наразі інші області нашої країни трохи випереджають Київську.
Однією з головних причин такої невтішної ситуації є брак лідерів, які б не боялись брати на себе відповідальність за розвиток громади, і змогли налагодити роботу між органами місцевого самоврядування різних ланок.
На сьогодні ще три ОТГ чекають на рішення Центрвиборчкому щодо дати призначення виборів, а загалом у Київській області існує 9 повноцінних, юридично оформлених ОТГ.
Олег Любімов, директор Київського Центру розвитку місцевого самоврядування, має надію, що на Київщині може бути близько 25 ОТГ і все це вже до кінця 2019 року. «На сьогодні на Київщині вже є велика зацікавленість людей у створенні ОТГ. Спочатку не поспішали, вивчали досвід інших громад, він виявився позитивним і тепер процес пішов активніше», - зауважив пан Олег.
Олександр Голубов, радник з питань розвитку спроможностей Програми U-LEAD, причинами повільного впровадження процесу децентралізації на Київщині вважає «слабку поінформованість населення, яке проживає в області, щодо переваг об’єднання територіальних громад», а також очільників заможних громад, котрі бояться втратити свій бізнесовий інтерес, і тому не мають бажання об’єднуватись.
Одним із засобів розвитку держави, ефективності реалізації її соціально-економічних стратегій, забезпечення конкурентоздатності у глобальному світі є взаємовідносини громадян з органами державної влади та місцевого самоврядування.
Вже у 2020 році чергові місцеві вибори повинні пройти на основі нового територіально-адміністративного устрою. А це означає, що громади, які не встигнуть об’єднатися добровільно, будуть об’єднані згідно із законом.
Зараз прогнозується, що останні вибори в добровільно об’єднаних ОТГ відбудуться восени 2019 року паралельно з виборами до Верховної Ради України.
Тобто, 2019 рік – це останній рік, який дає шанс для добровільного об’єднання територіальних громад.
Додати коментар