Останні новини

Новина

Чого бажають українці? Думка соціологів

Згідно результатів колективного соціологічного дослідження "НАСТРОЇ ТА ОЦІНКА ЗАГРОЗ УКРАЇНЦЯМИ", що проведене Центром «Соціальний моніторинг», «Український інститут соціальних досліджень ім. 0. Яременка», компанією «Інфо Сапієнс» та Соціологічною групою «Рейтинг», », 73% українців вважають, що країна рухається у неправильному напрямку.

Презентація результатів дослідження, охопила понад 10 000 респондентів в усіх областях України (без врахування населення АР Крим та окупованих територій Донецької та Луганської областей). Було проведено  в січні 2019 року, вказала на важливу деталь щодо оцінки українцями вірності політичного руху країни. Так, лише 15% респондентів вважають напрям розвитку держави правильним, ще 12% нічого не змогли відповісти на це питання. Найбільше песимізму стосовно розвитку стану справ у країні висловлювали мешканці південно-східних областей та Донбасу, відносно менше - Галичини. Найкраще оцінюють ситуацію виборці П.Порошенка. Натомість серед симпатиків інших кандидатів переважають негативні оцінки.

 

Іншим параметром, який вартий увазі широкого загалу це є очікування українських громадян. Соціологи звертають увагу, що на думку більшості опитаних (67%) мир є тим, чого сьогодні найбільше бракує Україні, при цьому за останні півроку цей показник виріс з 62 до 67%. 40% вважають, що державі найбільше не вистачає стабільності, ще 37% - порядку, 34% - достатку, 31% - розвитку, по 28-30% - єдності та справедливості. Питання миру є дещо більш актуальним для Заходу, Півдня та Донбасу, стабільності - для столичного регіону та південно-східних областей, розвитку - для Центру, Півночі, Півдня та Сходу, єдності - для Галичини та Донбасу. Питання порядку, справедливості та достатку є більш-менш однаково актуальними для респондентів практично в усіх макрорегіонах.

 

Не менш важливо і проаналізувати специфіку настроїв українців. Так, про девальвацію гривні, повномасштабну війну з Росією, погіршення здоров я нації, розвал країни, зростання злочинності та вимирання населення, як про загрози, говорять від 30% до 39% опитаних. Деградацію населення, безвладдя, та екологічні катастрофи вважають актуальними"загрозами сьогодні близько чверті опитаних Про можливі масові заворушення, голод, та встановлення диктатури говорить кожен шостий-сьомий. Економічний занепад, як загрозу, частіше обирали на Півдні та Сході, повномасштабну війну з Росією - у Галичині, на Заході та у Центрі, інфляи о - у столичному регіоні, Центрі, на Півночі та Донбасі. Цікаво, що про загрозу зубожіння населення частіше за інших говорили виборці Ю.Бойка, О. Вілкула та Є.Мураєва з пре можливу війну з Росією - симпатики А.Гриценка, Р.Кошулинського, В.Наливайченка П.Порошенка та А.Садового.

Соціологічне дослідження чітко також демонструє найбільші загрози для українців. Їх проранжувати можна наступним чином: масовий виїзд українців за кордон (55%), економічний занепад (52%) та зубожіння населення (47%) - основні загрози, які, на думку опитаних, є найбільш актуальними сьогодні для України. Водночас, не дивлячись на популярний скепсис серпед громадян в оцінки  політичних та економічних перспектив країн та гарантій своїх прав, більше половини опитаних висловили неготовність брати участь у акціях протесту щодо відстоювання своїх прав та інтересів. 37% натомість готові протестувати у разі потреби. За останні кілька місяців рівень протестних настроїв знизився (у листопаді таких опитаних було 52%). Найвищий рівень протестності фіксується у Галичині, найнижчий - на Донбасі.

274
2019-02-07

Додати коментар