Останні новини

Новина

Зростання боргів за газ в Україні.

В Україні заборгованість населення за спожитий природний газ постійно змінюється.

 

Динаміка цих змін за даними НАК «Нафтогаз» протягом 3 останніх років виглядає наступним чином:

Протягом останнього року зростання заборгованості склало 46 058 млн. грн. або 5 989%! Чому це відбулося?

 

Відповіді були розглянуті 5 лютого у прес-центрі інформаційного агентства "Інтерфакс-Україна" на прес-конференції на тему "Борги за газ: у яких регіонах склалася критична ситуація та як змінилася кількість субсидіантів і розмір субсидій за рік?" за участю директора ТОВ "Дніпропетровськгаз Збут" Тетяни Соболь, директора ТОВ "Харківгаз Збут" Павла Тиндика, директора ТОВ "Миколаївгаз Збут" Наталії Левченко.

 

За словами Наталії Левченко: «В минулому році природний газ подорожчав на 24%!»

 

Перш за все це постійне зростання тарифів на комунальні послуги, зокрема природного газу попри обіцянки Уряду. НАК «Нафтогаз», який є єдиним постачальником природного газу в Україні – це державна монополія. Іншими словами він фактично може встановлювати завищені ціни, використовуючи відсутність інших постачальників!

 

Як вважає Тетяна Соболь: «У цьому опалювальному сезоні кількість отримувачів державної допомоги у Дніпропетровської області скоротилася на 50%!»

 

Як відомо багато родин в Україні не в змозі сплачувати постійно зростаючі платежі за комунальні послуги. Держава допомагає їм у вигляді субсидій на сплату комунальних послуг, але отримувати їх стає дедалі складніше. Постійне ускладнення умов отримання субсидій призвело до значного скорочення її отримувачів а відповідно до зростання заборгованості за комунальні послуги.

 

На думку Павла Тиндика: «Заборгованість держави щодо компенсацій пільг та субсидій по Харківській області складає 640 млн. грн.!»

 

Затверджені соціальні норми споживання газу не відповідають дійсності. Прийнята постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання споживання природного газу побутовими споживачами» від 30 січня 2018 року норма споживання 3,29 куб. м. (у разі відсутності лічильника), близька до нормативу 3,3 куб.м., що діяв до моменту скасування судом Постанови Уряду № 203 від 23 березня 2016 р., в первинній редакції якої норма 4,4 куб. м., обґрунтовувалася дослідженням Міненерговугілля на прикладі статистики споживання по 16 домогосподарствам (за вересень 2015 року). а норма 3,3 куб.м, взагалі не містила жодного обґрунтування.

 

Постійно зростаючі тарифи на природний газ, значно занижені норми його споживання, значні перешкоди у отриманні субсидій на сплату комунальних послуг у подальшому призведуть до значного зростання заборгованості за спожитий природний газ та відповідно зростання соціального напруження.

 

Фото: https://glavcom.ua

483
2019-02-06

Додати коментар