Останні новини

Новина

Важливість іноземних мігрантів для України.

Населення України постійно змінюється під впливом різних факторів.

 

Протягом 3 останніх років це відбувалося наступним чином:

Негативна динаміка кількості населення України протягом останніх років стала наслідком відсутності проведення реформ, збагачення обмеженої кількості громадян за рахунок зменшення рівня життя інших, корупції, кризових явищ тощо.

 

Відповідно усе це призвело до зростання обсягів масової міграції українців до країн з більш високим рівнем життя, зокрема ЄС, США, Канади та інших.

 

При цьому усе частіше постає питання – хто має замінити трудових мігрантів, коли вже зараз відчувається нестача деяких фахівців на ринку праці?

 

Відповіді на ці питання були темою для обговорення 5 лютого на «круглому столі» на тему: «Чи потребує українська економіка трудових мігрантів з інших країн?» за участю провідних роботодавців, соціологів, демографів, аналітиків, юристів, політологів, філософів.

 

 На думку Василя Воскобойника: «Кожен рік дуже велика кількість українців їде працівати за кордон».

 

Поява іноземних мігрантів в умовах швидкого зменшення населення в Україні це вже навіть не питання, це – необхідність. І якби громада не сприймала цю необхідність, без мігрантів економіка України у подальшому просто не зможе забезпечувати велику кількість пенсіонерів та пільговиків.

 

За словами Олексія Антиповича: «Мотив від’їжджаючих за кордон один – заробляння грошей».

 

Підтримка іноземних працівників у юридичній площині дуже важлива як при перетині кордону так і супроводженні на новому місті, зокрема адаптація до нового законодавства, захист права власності, соціальна підтримка чи будь-які інші консультації.

 

Як вважає Елла Лібанова: «Відкриття ринків праці у розвинених країнах для третіх держав робиться не для когось. а для забезпечення власних потреб».

 

З появою можливих іноземних працівників слід враховувати їх особливості, релігію, національні традиції. Забезпечення умов комфортного перебування має бути забезпечено шляхом максимальної адаптації іноземців до нового середовища.

 

На думку Бориса Кушнірука: «Ми неминуче зіткнемося з проблемою де взяти робочі руки?»

 

Також важливо знання державної мови – це мають забезпечувати спеціальні курси щодо її вивчення, що має значно сприяти пошуку роботи згідно фаху.

 

Цілком можливо, що іноземні працівники не матимуть необхідних навичок чи фаху. Саме тому важливо забезпечити необхідні курси для здобуття бажаної мети.

 

Забезпечення побутових умов являє собою надання житла, комунальних послуг, інтернету та інших умов для комфортного перебування.

 

 Від забезпечення усіх цих умов залежить термін подальшого перебування іноземних мігрантів а також зростання їх кількості.

 

За словами Галини Третякової: «Пробема у тому, що працездатне населення забезпечуює майже таку ж кількість непрацездатного населення».

 

Інше питання це існуючий рівень життя, власно через що й відбувається виток працездатного населення. Відповідно привабити іноземних працівників можливо лише з тих країн, де рівень життя ще нижчий. Це значно звужує коло потенційних претендентів, фактично позбуваючи вибору.

 

Якщо подивитися на підтримку переселенців з Криму та Донбасу, держава практично не займається їх підтримкою. Вони змушені самі вирішувати свої проблеми. Це показовий приклад як насправді в Україні наразі існує підтримка не тільки іноземних громадян але і власних.

 

Фото: https://glavcom.ua

414
2019-02-06

Додати коментар