Останні новини

Новина

Що кандидати в президенти планують робити з Донбасом й Кримом ?

Питання Криму не входить у топ-5 тем, які порушуються у риториці кандидатів у президенти, а в програмах 18 кандидатів Крим взагалі не згадується. На засіданні «круглого столу» в Укрінформі на тему: «Іспит на державність. Повернення Донбасу й Криму та курс на ЄС і НАТО в програмах кандидатів в президенти-2019» про це заявив Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД ім. Олександра Никонорова, головний редактор газети «Говорить Донбас».

 

За його словами: "Проблема зовнішньополітичного вибору України входить у топ-5 тем, які    порушується у риториці кандидатів. Так само у топ-3 тем входить питання реінтеграції Донбасу, інше питання, на яких умовах, але практично всі кандидати про це так чи інакше говорять. А от питання Криму не входить у топ-5, і це є дуже серйозним і загрозливим моментом, який говорить про те, що питання Криму іде з риторики політичних діячів, і вони бояться брати відповідальність за повернення української території", - розповів Пархоменко.

 

       Він поінформував, що аналіз програм 44 кандидатів у президенти попри те, що деякі з них знялися з виборів, виявив, що у програмах 18 кандидатів слово "Крим" взагалі не згадується. Пархоменко уточнив, що четверо з них натякають на деокупацію, коли комплексно говорять про окуповані території.

 

      "Очевидно, маються на увазі Донбас і Крим, але без конкретики, і у 14 кандидатів про Крим взагалі нічого не сказано", - констатував він.

 

      Пархоменко також зазначив, що 8 кандидатів у президенти, які на даний момент беруть участь у перегонах, висловили щодо Криму проросійську позицію, тобто заявили про необхідність дати жителям анексованого півострова воду і торгувати з окупаційною владою Криму.

757
2019-03-14

Додати коментар