Останні новини

Новина

У передвиборчих програмах кандидати в президенти маніпулюють низькою освіченістю українців — експерт

Кандидати в Президенти України на чергових виборах 31 березня 2019 року у своїх програмах маніпулюють низькою освіченістю українців. Це заявив Максим Степаненко експерт із внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень на експертній дискусії в Укрінформі .

 

За словами експерта: «Можна говорити і про те, що кандидати в президенти маніпулюють низькою політичною освіченістю українців, а тому й намагаються їм продати якомога більше повітря».

 

Політолог Микола Степаненко запевнив що «програми кандидатів є однаковими, їх досить складно розрізняти не те що одну від одної, але і минулих та позаминулих программ». Це свідчить про те, що проблеми, які кандидати пропонують вирішити, досі актуальні, відповідно - “їхні старі програми та обіцянки не були ефективними”.

 

Реальне змагання за електоральні симпатії відбувається все ж таки за рахунок тиску на ірраціональне. Ми бачимо, що це в першу чергу образ, те, з чим асоціюється кандидат у президенти, а щодо програм, то можна писати і про безкоштовний хліб”, - сказав Степаненко.

 

Найрозповсюдженішими обіцяноками кандидатів у президенти є - обіцянка проведення податкової реформи, яка зустрічається у 33 програмах кандидатів, провести медичну реформу обіцяють 27 кандидатів, а 24 - судову. Стільки ж - 24 - обіцяють підвищити соціальні стандарти. Водночас, зауважив Степаненко, у програмах 19 кандидатів зустрічається обіцянка провести антикорупційну реформу, а в 17 — конституційну. У 17 кандидатів у президенти є згадка про підтримку євроатлантичного курсу України та обіцянки ввести норму про виборність суддів.

 

Більш актуальними питаннями для сьогоднішньої України є плани з розбудови професійної армії, яка б змогла захистити нас від російської агресії на Донбас,і та встановити територіальну цілісність і суверенітет. Також актуалізувався процес децентралізації - 23 кандидати в президенти обіцяють стимулювати його, розширювати права громад, а також усіляко сприяти цьому процесу”, - зазначив Степаненко.

 

При цьому, за його словами, лише в програмах 12 кандидатів у президенти приділено увагу питанню поверненню до України трудових мігрантів.

 

Фото: Українська Правда

862
2019-03-14

Додати коментар