Останні новини

Новина

Реформа децентралізації вже перейшла свій ’’ЕКВАТОР’’ , за яким шляху повернення назад вже немає

На цьому, під час засідання в Сумській облдержадміністрації круглого столу на тему «Обговорення проекту дорожньої карти реформи місцевого самоврядування: новий етап» за участю голів РДА та районних рад області наголосив експерт від Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Іван Лукеря.

 

‘’Реформа децентралізації, що триває п’ять років, пройшла ‘’екватор’’: в Україні вже 70% населення проживає у спроможних громадах, тобто в ОТГ та містах обласного підпорядкування. Всього ми маємо 1000 спроможних громад – 852 ОТГ та 148 міст обласного значення. За останні п’ять років ми домоглися максимально наблизити адмінпослуги до жителів ОТГ, створивши 125 нових сучасних ЦНАПів. Крім того, наразі у школах створюється новий освітній простір. Завдання освітньої реформи – підготовка школярів за новими стандартами у сучасних закладах з використанням сучасних методів і засобів. Тепер настав час перезавантаження регіональної політики, формування районного рівня тощо’’, - зазначив Іван Лукеря.

 

Інший експерт від Центрального офісу реформ при Мінрегіоні Юрій Ганущак окреслив підходи до формування спроможного субрегіонального рівня адміністративно-територіального устрою та розповів про пріоритетні завдання на 2019-2020 роки реформи місцевого самоврядування.

 

Зокрема, що стосується Сумської області, то, за його словами, на субрегіональному рівні передбачається створення 5 районів замість нинішніх 18. Він докладно розповів про розподіл повноважень між центральними, обласними та новоствореними районними органами влади, який відбудеться під час наступного етапу децентралізації, передбаченого Планом заходів з реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні на 2019—2021 роки.

 

‘’Прийнятий Кабінетом міністрів України План заходів створює законодавчі та інші організаційно-правові засади для забезпечення проведення місцевих виборів у 2020 році на новій територіальній основі, а також забезпечення підвищення ефективності формування територіальної організації виконавчої влади’’, - зауважив директор Сумського центру розвитку місцевого самоврядування Олександр Хоруженко.

 

 ‘’Сьогодні громади отримали повноваження і ресурси, відновлюють інфраструктуру, залучають у свій розвиток інвесторів і грантові кошти. А головне – адміністративні, якісні освітні й медичні послуги стають ближчими до жителів ОТГ'', - наголосив посадовець

 

На сьогоднішній день, спостерігаючи за реформою децентралізації, можна рішуче зазначити, що реформа запустила такі механізми у державі й області, що зворотнього шляху вже немає.

 

Фото: dialog.ua

390
2019-03-14

Додати коментар