Останні новини

Новина

Більшість кандидатів у Президенти не розуміють, що відбувається в українській медицині

В Києві, 20 березня в прес-центрі УКРІНФОРМ, експерти проінспектували програми кандидатів на пост Президента України щодо їхніх стратегії в сфері охорони здоров'я. Захід було організовано громадською платформою "Українська медична експертна спільнота", яка за власної ініціативою провела експертне дослідження щодо оцінки програм кандидатів у Президенти України за напрямом охорона здоров’я.

 

Важливою деталлю є те, що за словами експертів громадської платформи більшість кандидатів жодним чином ні в програмі, як кандидати на пост Президента України, а також публічно до початку передвиборчого процесу не окресили своє бачення медичної реформи, модернізації чи трансформації сфери надання медичних послуг українським громадянам.

Так, Костянтин Надутий, уповноважений координатор Української медичної експертної спільноти, заступник голови правління Всеукраїнського лікарського товариства, член президії Національної лікарської ради України, наголосив, що медична спільнота вже давно не вірить політичним обіцянкам і гаслам, відповідно аргументом для неї може стати чітка позиція кандидатів в Президенти України щодо вектору, термінів і кошторисів реформування сфери охорони здоров'я.

На його думку, центральним елементом медичної частини програм кандидатів є людина як цінність, а всі пропозиції політиків по медичній реформі мають відповідати ряду цілям, а саме: Перше. Підвищення тривалості та якості життя. Друге. Бути чутливими до потреб сфери охорони здоров'я. Третє. Забезпечення безперешкодного доступу до медичних послуг та сервісів.

Інший експерт, Ігор Найда, член Координаційної Ради УМЕС, лідер громадської платформи "Сходи в майбутнє", вказав на цікавий аспект експертного дослідження, а саме,що з 12 найбільшими рейтинговими кандидатами були проведені експертні консультації на предмет  порозуміння щодо сприйняття і схвалення підготовленої медичною спільнотою Концепції безперервного вдосконалення національної системи охорони хдоро'я в Україні. Так, меморандуми про співпрацю вже підписано з політиками, С. Тарутою, В. Скоциком, Р. Кошулинським та О. Богомолець. З такими політиками, як Ю.Тимошенко, С. Кривнос та А. Гриценко вже попередньо погоджено про підтримку концепції.

Якщо говорити про те, чия програма по версії експертів виявилась найбільш медично орієнтовано, то нею стала програма кандидатат в Президенти України - Ольги Богомолець. Про це у своєму виступі наголосив Анатолій Анчішкін, член УМЕС, координатор експертизи програм кандидатів у Президенти України (м. Дніпро). Експерт розкритикував решту політиків за поверхневість розуміння інтересів та потреб медичної спільноти та орієнтування в сфері охорони здоров'я та забезпечення високих стандартів охорони здоров'я громадян України.

Критичний тон А.Анчішина підхопив його колега Анатолій Якименко, головний редактор інтернет-ресурсу «TRIGGER»  (м. Вінниця). За його словами, виходячи з того, що політика все більше і більше починає поширюватись і в медичну галузь і паразитувати на цілях і загрвати на потребах медичної спільноти, логічним було бачити більше розуміння у сакмих кандидатів та їх командах щодо розбудови системи охорони здоров'я.

Загалом експерти дійшли спільності щодо то, що в незалежності хто стане майбутнім Президентом України, він чи вона, забов'язані будуть дати чітку відповідь щодо того чи Україна  розвиває медичну сферу в логіці розпочатої реформи медичної галузі чи змінює вектор? Якщо змінює, то чи маємо час і можливості для його забезпечення? І врешті решт, чи зможе Україн а та уркаїнці заплатии велику ціну, якщо медична сфера буде віддана розтерзана корупційними інтересами.

861
2019-03-20

Додати коментар