Останні новини

Новина

Політолог Андрій Єрмолаєв: "Помста, цинізм, неадекватність і гра в наперстки зіграли злий жарт з укрїнськими поілткиами в першому турі".

Про це під час прес-конференції "Втрачені можливості та нові перспективи", що відбулась в інформаційному агенстві "Українські Новини" 2 квітня, заявив директор Інституту "Нова Україна" - Андрій Єрмолаєв.

 

Під час заходу, експерт наголосив, що на сьогодні важко сказати, що це за вибори були. "Або це були вибори між пресдтавниками різних політчиних еліт чи навпаки виборами в середині провладної політчиної еліти", заявив експерт.

 

На його точку зору, вся виборча кампані пройшла в умовах "шаленого використання адміністартивного ресурсу,  засилля компроматів". В той же час в перед день другого туру, в якому навіть ЦВК не сумнівається, на думку Андрія Єрмолаєва змінився змістовний фокус з тем геополітики і безпеки в бік представлення опонента чинному президентові України - шоумена, бізнсмена, а від недавна й політика Володимира Зеленського - ставлеником "олігарха в еміграції" - Ігоря Коломойського.

 

Цікавинкою другого туру президенських виборів, як вважає політолог є формат дуету. Так, на початку 90-их років в другий тур виходили представники колишньої компартії і номенклатурники, потім в 2000-их представники певних олігархів та їх бізнес-структур, тоді ж як в 2019му ми стаємо свідками виходу в другий тур "олігарха і представника середнього  бізнеса". Хоча як можна назвати мільйонера Зеленського "середнім підприємцем" лишається відкритим питанням. Інша справа, що на думку експертного середовище і Єромалєва в тому числі, позитивом, яким вдало скористалась команада Зеленського це підхід "Зробити себе самому", який цілком можна приміряти на Володимира Зеленського і це може осягнути навіть середньостатистичний український виборець.

 

Іншим важливим штрихом, який на думку А.Єрмолаєва є важливою характеристикою першого туру виборів, це те, що питання війни\миру і навіть можливості в Україні економічного дефолту не підіймалась ні представниками влади, опозиції і навіть позасистемними кандидатами, яким себе і позиціонував В.Зеленський.

 

В разі перемоги в другому турі, саме Зеленського, як переконує політолог, не варто очікувати швидких змін політичної сиетми України, за які так активно він виступав. Скоріш всього, в 2019 році ми почуємо риторику необхідності повного перезавантаження влади, а от з 2020 року після того, як буде зрозуміло які фігури  і на яких позиціях після парламенсткьих виборів буде виставлена на політчиній шахівниці, почнуться спроби втілити "нові правила гри".  Щоб останє забезпечити у Зеленського має бути адекватне партійне представництво в парламенті, а також готовність домовлятись з регіональними елітами, особливо напередодні місцевих виборів, які заплановані на 2020 рік.

 

До причин, які унеможливили прохід в другий тур або не отримання високих оцінок з боку виборців в першому турі, політолог Андрій Єрмолаєв назвав саме  політичну неадекватність, цинізм, стремління політичної помсти та "гру в наперстки", натякаючи на представників колишньої Партії Регіонів, яких Україна знає сьогодні, як партії "Опозиційний блок" та "Опозиційна платформа "За життя", лідери якої до слова теж були кандидатми на чергових вибоорах Президента України в 2019 році.

 

На останок експерт поділився враженням від харакетру просування кандтатми себе під час агітаційного періоду. Зокрема, за словами Єрмолаєва, діючий Президент не збирався дивувати, він просто системно використовував образ "мілітаризованого Президента", а от Зеленськтй  лише вдало зіграв на очікував позитивного майбутнього через прихід до влади не заплямованих і "ГОТОВИХ" до змін політиків.

965
2019-04-02

Додати коментар