Останні новини

Новина

Що нового за лаштунками шоу?

15 квітня 2019 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась дискусія на тему : "Вибори Президента України 2019: що нового за лаштунками шоу?", яка була організована Міжнародним центром перспективних досліджень.

 

Експерти міжнародного центру перспективних досліджень провели аналіз передвиборчої президентської кампанії, а також розповіли про що говорять В. Зеленський та П. Порошенко як кандидати в Президенти Україні.

 

Ігор Петренко, директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень, розповів про особливості виборів - 2019, про результати першого туру та що нас далі чекає.

 

Головною особливістю передвиборчої компанії 2019 є велика кількість кандидатів, наявність позасистемних політиків, які раніше не асоціювалися з політикою, а також «шоузація» політики.  Ігор Петренко також відзначив високий рівень поляризації суспільства та високий рівень конкурентності.

 

“Правоохоронні органи, особливо Міністерство внутрішніх справ, відповідним чином спрацювали, провели профілактичну роботу і, в принципі, ми не мали тих порушень, які б системно могли вплинути на результат кампанії”, - зауважив Ігор Петренко.

 

Ігор Петренко також розповів про компанії основних лідерів перегонів. У своїй компанії В. Зеленський успішно використав розважальний контент і соцмережі, акмулював значну частину протестного електорату та отримав рівномірну високу підтримку у майже всіх регіонах України.

Пан Ігор у компанії П. Порошенко відзначив певну еволюцію його лозунгів від «Армія !Мова! Віра» до Боротьби з бідністю!», червоною ниткою є вступ України до ЄС та НАТО, також відзначив конфліктний дискурс, поділ на «своїх» (патріотів) і «чужих» («агентів Кремля») і чинний Президент визнає невиконані обіцянки і усвідомлює помилки.

 

Максим Степаненко, експерт з питань внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень, розповів про що говорили кандидати в президенти у своїх передвиборчих компаніях та про обіцянки під час виборчого процесу, а також відзначив, що зазначив, що трендом цьогорічної кампанії стали заклики кандидатів взяти участь у дебатах.

 

Пан Максим зазначив, що В. Зеленському слід пояснити, як саме він планує досягнути розширення нормандського формату за рахунок США та Великої Британії, як законодавчо розв'язувати питання застосування референдуму як форми прямої демократії, як планується використання сучасних технологій як форму е-демократії, також відзначив відсутність згадки у програмі щодо судової реформи, хоча Зеленський наголошує на запровадженні інституту мирових суддів, не має чіткого плану завдяки чому буде розбудовано професійну армію і не зрозуміло як кандидат змусить народних депутатів зняти з себе недоторканність.

 

Петро Порошенко у своїй програмі акцентує увагу на тих досягненнях, яких йому вже вдалося досягти. У програмі П. Порошенко є амбітне та примарне завдання подання заявки на вступ України в ЄС, є сумнівною обіцянка отримання ПДЧ від НАТО, незрозуміло, які саме кроки мають змусити Росію виконувати Мінські угоди, також виникають питання до відновлення довіри до правоохоронних органів. За словами експерта розбудова професійної армії в умовах корупційних скандалів виглядає примарною.

 

Максим Степаненко означив питання про які мовчать кандидати в президенти у своїх передвиборчих компаніях, але вони потребують відповіді.

В. Зеленському слід дати відповіді, які саме перші кроки він здійснить на посаді президента,  станом на зараз не відома кадрова політика, В. Зеленському потрібно подумати чи буде від співпрацювати із іншими політичними силами у разі обрання його президентом,  а також потенційно небезпечним є те, що виборці Зеленського мають різні погляди про політичне майбутнє України.

 

До питань, які слід проговорити чинному президенту П. Порошенко, Максим Степаненко відніс невиконані обіцянки 2014 року, незадовільні результати судової системи, незавершеність антикорупційної системи, подолання дуалізму виконавчої влади, а також є багато запитань до чистоти ведення передвиборчої компанії П. Порошенко.

Ігор Петренко, директор департаменту внутрішньої політики Міжнародного центру перспективних досліджень, спробував обрисувати прогноз парламентських виборів, виходячи із нинішніх симпатій виборців, хто буде у наступному парламенті за існуючої виборчої системи, а також за пропорційної виборчої системи. За його прогнозами у наступному парламенті за існуючої виборчої системи будуть: «Слуга народу» (В. Зеленський) – 76 мандатів; «БПП. Солідарність» (П. Порошенко) – 40 мандатів; «Батьківщина» (Ю. Тимошенко) – 34 мандати; «Опозиційна платформа – За життя» (Ю. Бойко) – 29 мандатів (за умови об’єднання політичних сил Бойка та Вілкула – до 40 мандатів; «Громадянська позиція» (А. Гриценко) – 17 мандатів; «Сила і честь» (І. Смешко) – 15 мандатів; «Радикальна партія» (О. Ляшко) – 14 мандатів. За пропорційної виборчої системи: «Слуга народу» (В. Зеленський) – 152 мандати; «БПП. Солідарність» (П. Порошенко) – 80 мандатів; «Батьківщина» (Ю. Тимошенко) – 67 мандатів; «Опозиційна платформа – За життя» (Ю. Бойко) – 59 мандатів (за умови об’єднання політичних сил Бойка та Вілкула – до 80 мандатів; «Громадянська позиція» (А. Гриценко) – 35 мандатів; «Сила і честь» (І. Смешко) – 30 мандатів; «Радикальна партія» (О. Ляшко) – 28 мандатів.   

677
2019-04-17

Додати коментар