Останні новини

Новина

КВУ: висновки дня голосування 21 квітня

22 квітня 2019 року в інформаційному агентстві УНІАН відбувся брифінг Комітету виборців України, де було оприлюднено «Висновки КВУ, щодо дня голосування 21 квітня». Основними темами брифінгу були: оцінка КВУ дня виборів; кількість та характер виявлених порушень; основні проблеми на дільницях.

 

«На думку спостерігачів КВУ кількість порушень чинного законодавства є меншою у порівнянні з першим туром виборів, тобто ми отримали якісний виборчий процес, який відповідав стандартам демократичних виборів», - наголосив Олексій Кошель, генеральний директор КВУ.

Спостерігачами КВУ було зафіксовано низку порушень виборчого законодавства, але вони не мали вплив на результати волевиявлення. Позитивним моментом експерти відзначили те, що в день виборів спостерігачі  не зафіксували факту підкупу виборців.  Негативним моментом є проблеми в роботі дільничних виборчих комісій, саме: затримка з відкриттям роботи дільниць; проблеми з опломбуванням скриньок для голосування; члени комісій ставлять підписи під незаповненим протоколом.

Експерти відзначили зростання незаконної агітації у порівнянні з першим туром. Значною проблемою вважають протестне голосування. У першому турі було визнано не дійсними 1,18% голосів, тобто понад 220 000 голосів було визнано не дійсними.   У другому турі проблема зросла вдвічі, 2,03 % голосів визнано не дійсним, а це понад  400 000 голосів.

«Ми хотіли наголосити наші висновки по голосуванню у закордонному виборчому окрузі. Загалом до закордонного виборчого округа було включено близько 550 000 виборців, з них проголосувало лише 59 000 українських виборців, і це менше ніж 11 %», - зауважив  Олексій Кошель.

 

За словами Дениса Рибачка,  аналітика КВУ, близько половини порушень на виборах Президента були викликані не якісним законодавством, а саме: закон не дав відповіді, що таке політична реклама; закон не врахував поширення агітаційних матеріалів в соціальних мережах; в законі не передбачено легальних механізмів для оплати роботи праці штабів кандидатів, агітаторів, членів комісій, спостерігачів.

«Однією з ключових проблем на парламентських виборах може стати проблема підкупу виборців, і ця проблема пов’язана з недосконалістю законодавства», - вважає Денис Рибачок.

 

На думку експертів вибори президента України показали, що є серйозна проблема з тіньовим фінансуванням на виборах.

750
2019-04-23

Додати коментар