Останні новини

Новина

«Ветеранський намет»

13 травня 2019 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція на тему: «Військова література у «Ветеранському наметі» на ІХ Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал», яка була організована Міністерством у справах ветеранів України.

 

«Книга це є зброя, яка змінює країну, люде, навколишній світ. Друковане слово не лише нас робить освіченими, а також виховує нас та робить не байдужими», - зауважила Ірина Фріз, міністр у справах ветеранів.

 

За словами Ірина Фріз «Ветеранський намет» це неймовірно класна та цікава подія, яка була зініційована самими ветеранами та повністю підтримана Книжковим Арсеналом та Міністерством у справах ветеранів та завдяки якій кожен українець має можливість поринути у світ, який створили ветерани-письменники. На сьогодні зареєстровано 57 авторів «Ветеранського намету» на «Мистецькому Арсеналі».

 

«Цього року буде йтися про презентацію феномену, усвідомлення того, що розмова про війну тільки починається у нас в Україні, і це значить, що всі голоси ветеранів, волонтерів мають величезне значення», - наголосила Олеся Островська-Люта,  директор «Мистецького Арсеналу».

 

Мартін Брест, ветеран, автор книг, розповів, що ідея зробити окремий стенд і стилізувати його у військовому стилі народилася на першій зустрічі між Міністерством Ветеранів, «Книжковим арсеналом» та ветеранами.

«Прямо по середині двору в «Книжковому Арсеналі » буде стояти армійський намет в якому буде знаходитись більше 50 книг військових авторів, волонтерів і переселенців. Це перша подія за всю історію війни, коли уряд, в особі Міністерства Ветеранів, бере безпосередню участь у ветеранському проекті і виводить нашу військову літературу на вищий рівень», - сказав Мартін Брест.

 

Юрій Руденко, ветеран, автор книг «Психи двох морів» та «Світло та цеглина» зауважив, що сама ініціатива «Ветеранського намету» дозволить людям, яким не відомий той чи інший продукт з ним ознайомитись. Унікальність такого стенду в тому, що ніхто такого раніше не робив, і це важливо в контексті збереження української історії,  а також це є прикладом для тих людей, які служать зараз, і взагалі для всіх людей. Україна має шанс не забути про ветеранів які є зараз.

 

«Війна це шок, стрес, шквал емоцій, стрес душі. Те, що ти пережив там на війні воно не проходить безслідно, і ці емоції просяться на папір, назовні. З 2014 року ми пишемо нову історію України, справжню історію, і ця війна це частина цієї історії. Коли хлопці пишуть про те, що було, вони пишуть від першої особи, можливо недосконало в літературному сенсі, але щиро та правдиво. Важливо щоб книги дійшли до читача бо це важлива складова нашої історії», - наголосив Олександр Терещенко, заступник міністра у справах ветеранів, ветеран, учасник боїв в Донецькому аеропорту, автор книги «Життя після 16:30».

 

«Ветеранський намет» - це далеко не умовний простір. Вперше посеред внутрішнього двору Арсеналу буде встановлено справжній армійський намет із відповідними елементами армійського устаткування. В цьому просторі будуть зібрані книжки українських захисників.

 

У перший день фестивалю пройде презентація «Ветеранського намету». Також  протягом 22-26 травня відбудуться наступні заходи - дискусія про військову літературу, автограф-сесії і спілкування з авторами книг.

 

 

 

 

 

52
2019-05-13

Додати коментар

Имя: ShaneVes
Текст: Hey Good news ! an foremostsacrifice Are you in? https://drive.google.com/file/d/1GKzYOndxio83rlgOaEDynbi7kN0CETg2/preview

Имя: ByGentlemen
Текст: ByGentlemen est un nouveau site de rencontre au concept inédit et unique en France. Messieurs, c'est gratuit pour vous! Ensuite, laissez-vous séduire par nos Ladies! Mesdames, découvrez nos Gentlemens aux profils ambitieux et vérifiés! Notre concept est inédit: seuls les hommes ayant un revenu minimum de 2000 euros net par mois peuvent être inscrits, et nous contrôlons cela. Pour en savoir plus et pour s'inscrire, rendez-vous sur https://www.bygentlemen.com/ Cordialement, L'équipe ByGentlemen https://www.bygentlemen.com/