Останні новини

Новина

 IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»

З 22 по 26 травня 2019 року у Мистецькому арсеналі стартувала найбільша літературна подія року IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».

 

Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» це щорічний проект Мистецького арсеналу — інтелектуальна подія України, де розвиваються і взаємодіють книжкова, літературна, мистецька сцени, втілюються спільні якісні, актуальні й інноваційні проекти.

З 22 по 26 травня 2019 року у Мистецькому арсеналі стартувала найбільша літературна подія року IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал».

Вже традиційно на гостей фестивалю чекають тисячі книжок, більше півсотні новинок, презентації книг та найкращих проектів, майстер – класи, зустрічі з українськими письменниками та гостями з різних країн світу, автограф-сесії, спеціальні проекти та виставки, ярмарок ілюстраторів та багато іншого.

Як зазначають організатори фестивалю, цього року у фокусі «Книжкового арсеналу» є тема співжиття, спільного буття на підставі цінностей і домовленостей. Як співіснувати і миритися з людьми, країнами і культурами – такі питання під час своїх презентацій обговорюють українські та іноземні письменники.

 

Окрім фокус-програми, у межах фестивалю відбудуться виставкові проекти, а також кураторські й спеціальні програми від запрошених кураторів і партнерів, пройде Українська програма у співпраці із видавцями.

На подвір’ї арсеналу гостей зустрічає спеціально обладнаний військовий намет - це спеціальний проект Мистецького Арсеналу та письменників-ветеранів у партнерстві з Міністерством у справах ветеранів України. Вся література, яка представлена у наметі про теперішню війну з Росією, і написана вона письменниками-учасниками війни та волонтерами. Також у наметі проходять автограф-сесії авторів.

Проект «Ветеранський намет» – один з тих, що відкривав фестиваль і став чи не найпопулярнішою подією першого дня. Цього року на стендах ярмарку – близько півсотні книжок на військову тематику.

На вулиці також є простір «Бібліотека майбутнього» - це сучасна публічна бібліотека, де разом з «сусідами» можна відпочивати, навчатися, розважатися і спати.

 

«Роліт» - це виставка, головним персонажем якої є житловий будинок «Роліт» («Робітник Літератури»). Свого часу сусідами були Остап Вишня, Олесь Гончар, Володимир Сосюра, Максим Рильський та інші.

Також на «Книжковому Арсеналі» не забувають і про найменших читачів. Цьогорічна дитяча програма має назву «Ось, власне!». Таким чином організатори мають на меті допомогти нашим українським письменникам досягти популярності.

 

Позитивним аспектом «Книжкового Арсеналу» є наявність дитячих книжок, які написані шрифтом Брайля.

Інноваційний освітній проект для дітей та родин – це інтерактивний простір для творчості, дослідництва та пізнання. Метою проекту є місто майбутнього, завдяки якому відвідувачі Арсеналу Ідей відчувають себе творцями нової реальності, відкривають в собі нові здібності та таланти, спрямовуючи погляд у майбутнє. Дітки мають змогу пограти у розвиваючі ігри та навчитися новому.

Соціологи фіксують страшну статистику в Україні. Понад 60% українців за минулий рік не прочитали жодної книги. Але Україна залишається однією з найчитоміших країн Європи.

 

226
2019-05-24

Додати коментар