Останні новини

Новина

Стан культурної спадщини України в окупованому Криму

29 травня 2019 року в Українському національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулась прес-конференція на тему: «Стан культурної спадщини України в окупованому Криму», який був організований громадською організацією «Кримський центр ділового і культурного співробітництва «Український дім» за підтримки Українського культурного фонду.

 

Координатор Таврійської гуманітарної платформи, кандидат історичних наук, Андрій Іванець, зауважив, що об’єкти культурного спадку Криму становлять майже десяту частину об’єктів культурної спадщини України, і те як їх використовує держава – агресор, є яскравим порушенням норм українського законодавства та міжнародного права.

 

Проблемною є політика держави – окупанта щодо матеріальних культурних цінностей Криму. За ці 5 років ми бачимо масові приклади переміщення  історичних пам’яток з Криму до Росії, бачимо бум незаконних археологічних розкопок. За цей час знайдено десятки тисяч цінних артефактів. Відбувається руйнування цінних музейних об’єктів. На думку пана Андрія наша громадськість та держава не достатньо уваги приділяє цій проблемі.

 

Сергій Рева, посол з особливих доручень МЗС України, заступник голови Національної комісії України у справах ЮНЕСКО, наголосив на необхідності інформування міжнародної спільноти про ситуацію з культурною спадщиною України в окупованому Криму та запровадити міжнародний моніторинг ситуації в Криму.    

 

«На превеликий жаль, якщо говорити про несекційні реставраційні роботи на Палаці в Бахчисараї, то вони проводяться і не відповідають ні нормам, ні методології реставраційних робіт. Є великий шанс руйнування великих територій Палацу», - зауважила Неля Куковальська, директор Національного заповідника «Софія Київська».

511
2019-05-30

Додати коментар