Останні новини

Новина

Фейки російських державних медіа

В Українському Кризовому Медіа - Центрі відбувся прес-брифінг на тему: «Як російські державні медіа зображують Захід».

 

Любов Цибульська, керівник групи з аналізу гібридних загроз Українського кризового медіа-центру та Вероніка Віхова, координатор і аналітик програми Kremlin Watch чеського аналітичного центру «Європейські цінності» презентували результат аналізу інформаційних операцій Кремля, які були підготовані експертами Групи гібридних загроз Українського кризового медіа-центру у співпраці з чеським аналітичним центром «Європейські цінності». Це відеоролики, у яких показано, як російські державні медіа висвітлюють події замаху на вбивство Сергія Скрипаля та його доньки у Великобританії та збиття у 2014 році рейсу МР17 «Малайзійських авіаліній».  

 

На думку Любові Цибульської, наратив є основним структурним елементом російської пропаганди. «Наратив це певна маніпуляція і його важко виявити, а Кремль дуже майстерно працює з наративами у випадку зі справою Скрипалів. Виявилось вони дуже гнучкі та розвиваються у просторі й часі», - зауважила Любов Цибульська.

 

За словами Любові Цибульської, російська пропаганда використовує широкий діапазон методів впливу та маніпуляції думкою громадян, і ці методи залежать тільки від каналу та від аудиторії. «Кремль добре знає для якої аудиторії, які наративи потрібно пропонувати, і майстерно працює з цією аудиторією», - наголосила пані Любов.

 

Основні тактики, які були застосовані Кремлем у випадку з Скрипалями.

 

Інфографіку про розвиток наративів у часі добре видно у випадку з трагедією «Малайзійського боїнга». Як тільки трагедія сталася Росія заявила, що сили ЛНР та ДНР збили літак. З розвитком подій версії мінялись. Також з’явилась теорія, що літак був набитий мертвими тілами. Коли були оприлюднені офіційні результати розслідування, росіяни звинуватили Україну, через незакритий повітряний простір.

Головною метою дослідження є донесення інформації не лише до тих людей, які приймають рішення , а й до всіх громадян, щоб показати цю проблему і знайти шляхи її вирішення.  

 

«Інформація про російський вплив існує, завдяки багатьом дослідженням, але для того, щоб боротися з проблемою потрібно поширювати та доносить інформацію до людей, які в змозі подолати цю проблему», - зауважила Вероніка Віхова, аналітик і координатор програми Kremlin Watch аналітичного центру «Європейські цінності».

 

На завершення експерти наголосили, що і в першому випадку доведена причетність російських спецслужб до спроби вбивства Скрипалів, і в другому доведено незалежним розслідуванням, що за трагедією малайзійського боїнга стоїть російська армія.

227
2019-06-16

Додати коментар