Останні новини

Новина

Виставка «Feminine»

У Києві з 16 по 23 червня 2019 року проходить найбільша в Україні ЛГБТ подія «Київпрайд – 2019». В рамках цієї події 18 червня 2019 року в IZONE відбулась презентація виставки «Feminine» Марії Прошковської у співпраці з фотографом Сергієм Моргуновим та за підтримки Щербенко Арт Центр.

 

Головною метою проекту «Feminine» є визнання транс-жінок у жіночій спільноті, а також формування позитивного ставлення в українському суспільстві до людей, які вже зробили перехід або планують його зробити. Прийняття транс-людей у суспільстві є необхідним кроком до усвідомлення цінності права кожної людини бути такою, якою вона є.

 

 

Нажаль досі багато людей сприймають навколишній світ та оточення через призму стереотипних уявлень про жінок та чоловіків. Бути жінкою – не означає мати певний набір біологічних ознак. Бути жінкою – це бути собою.

 

 

Сама ідея створення такого проекту виникла, коли художниці Марії Прошковській захотілось зробити проект, який би не відокремлював транс-жінок від суспільства, а навпаки показати моменти, що об’єднують жінок, їх спільні інтереси. Пів року тому Марія написала першій учасниці Насті, і з цього почалась їх співпраця.

 

 

Участь у проекті взяли шість транс-жінок. Дівчата зустрічалися майже кожного дня, проводили час разом, знайомились та впізнавали одна одну. Марія прагнула на своєму досвіді простежити зміну особистого сприйняття транс-жінок.

На виставці представлена серія фотографій, які показують життя героїнь в різних місцях, а також моменти їх спілкування з художницею та іншими жінками.

 

Окрім серії фотографій, до експозиції входить відеосюжет, на якому за допомогою більше ніж 1000 світлин зображено перехід однієї з героїнь Мірії. Слід зауважити, що музику до відео також написала сама Марія.   

 

За словами художниці робота над проектом буде тривати й надалі, а також планується  залучати до нього нових учасниць та учасників.

 

536
2019-06-21

Додати коментар