Останні новини

Новина

Екологічна складова для програм діяльності новообраної Верховної Ради України і майбутнього Уряду

01 серпня 2019 року в інформаційному агенстві УНІАН відбулась прес-конференція представників громадської ради при Міністерстві екології та природних ресурсів України на тему: «Екологічна складова для програм діяльності новообраної Верховної Ради України і майбутнього Уряду».

 

Головними питаннями до обговорення були: Як вирішення екологічних проблем пов’язані з економічним зростанням і  якістю нашого життя? Які «еко-ляпи» в програмах політичних партій – переможців виборів до Верховної Ради України викликають стурбованість громадськості? Що треба і можна зробити для того, щоб Україна досягла високого рівня благополуччя своїх громадян?

 

Під час прес-конференції було презентовано відкрите Звернення громадської ради до Президента України, політичних партій – переможців виборів та новообраних народних депутатів України Верховної Ради ІХ скликання.

 

15 вересня 2017 року Уряд України представив Національну доповідь «Цілі сталого розвитку: Україна», яка визначає базові Цілі, завдання і показники для досягнення сталого розвитку нашої держави. Документ був розроблені із залученням понад 800 експертів на основі 17 Глобальних цілей зі сталого розвитку, схвалених у 2015 році на саміті ООН.

 

Нажаль, жодна з політичних сил яка пройшла до Верховної Ради України не побудувала свою програму, орієнтуючись на Цілі сталого розвитку. Питання довкілля, якщо і відображено, то в окремих проблемних питаннях ліквідації наслідків. Без врахуванням оновлених і прийнятих Законом у цьому році основних засад державної екологічної політики, зокрема по вирішенню кореневих проблем що призводять до цих наслідків.

 

Наприклад, програма лідера за результати виборів партії «Слуга народу», визначає у якості пріоритетних лише такі екологічні питання як:

■         створення умов для розвитку зеленої енергетики з одночасним запобіганням монополізації галузі;

■         створення законодавчих стимулів для будівництва сміттєпереробних заводів;

■         запровадження електронного маркування дерев для протидії незаконної торгівлі   ;

■         запровадження кримінальної відповідальності за незаконну вирубку лісів і грубі порушення правил поводження з відходами.

 

Все це не охоплює і сотої частки питань, що потребують невідкладного вирішення.

 

Серед проблемних питань, на які необхідно звернути увагу є такі: взаємодія з громадськістю та іншими зацікавленими сторонами; знищення системної корупції; ефективність управління; екологічна свідомість та відповідальність; природно-ресурсний потенціал і ресурсоефективність; інтеграція екологічної політики у процес прийняття рішень щодо розвитку країни, регіонів і населених пунктів; екологічна безпека та запобігання забрудненню.

 

649
2019-08-01

Додати коментар