Останні новини

Новина

Звільненим з російського полону українцям обіцяють виплатити по 100 тисяч гривень

Аналогічну грошову допомогу отримали учасники попереднього великого звільнення в грудні 2017 року.

 

Кожен із 35 звільнених 7 вересня з російського полону українців отримає одноразову грошову виплату у розмірі 100 тисяч гривень. Про це повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова.

 

— 11 вересня я взяла участь у другому засіданні Кабінету Міністрів. Було ухвалено важливе рішення про виплату звільненим українцям. Відповідальним у виконанні урядового рішення є Міністерство у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Виплати здійснюватимуться у встановленому порядку. Вважаю, що соціальна підтримка нещодавно звільнених військових моряків, політв’язнів та їхніх родин є надзвичайно важливою, — повідомила Людмила Денісова.

 

Крім того, п’ятеро звільнених потребують надання їм житла, оскільки їх будинки залишились на окупованих територіях. Зокрема, потребують житла Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Артур Панов, Володимир Балух і Олексій Сизонович.

 

У свою чергу координаторка Офісу з розробки гуманітарної політики України, виконавча директорка благодійної організації “Восток SOS” Олександра Дворецька сподівається, що затримка з виплатою обіцяних звільненим українським полоненим грошей не виникне.

 

— Після того як 27 грудня 2017 року було звільнено 73 українських громадян тодішній міністр соціальної політики Андрій Рева теж пообіцяв їхнім сім’ям виплатити по 100 тис. грн. Проте ці виплати розпочались більше ніж через півроку після їх звільнення, в червні 2018 року, — розповіла Олександра Дворецька.

 

Нагадаємо, що під час попереднього великого обміну 27 грудня 2017 року українська сторона передала Росії та її колабораціоністам на окупованих територіях Донбасу 233 осіб, натомість домоглася звільнення з російського полону 73 українців. Серед звільнених були відомий вчений Ігор Козловський та захисник Донецького аеропорту Олександр Морозов.

 

Джерело: newday.kherson.ua

594
2019-09-12

Додати коментар